| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Wrocław i atrakcje, czyli najciekawsze zabytki i aktywności dla dzieci i dorosłych w naszym przewodniku

Atrakcje we Wrocławiu

Wrocław i atrakcje, czyli jak zaplanować czas w Mieście Stu Mostów? To pytanie zadają sobie zarówno miejscowi, jak i turyści. Na szczęście miasto pełne jest najróżniejszych atrakcji przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Najciekawsze z nich znajdziecie na blogu Hostelu Trzy Kolory. W stolicy Dolnego Śląska świetnie bawić się będą także całe rodziny. Dlatego nie czekaj, zaplanuj swój weekend już dziś!

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Spis treści:
Aktywności dla dzieci
Laser Tag
Miasto Stu Mostów i okolice
Muzeum Sztuki Cmentarnej
Oceanarium Afrykarium

Edukacja i zabawa, czyli atrakcje dla dzieci we Wrocławiu. Zarezerwuj nocleg w Hostelu Trzy Kolory i odwiedź Hydropolis z całą rodziną!

Rodzice, którzy chcą zorganizować atrakcje dla dzieci podczas noclegu w centrum Wrocławia stoją niejednokrotnie przed sporym wyzwaniem. Jak w gąszczu najróżniejszych ofert na formy spędzania wolnego czasu odnaleźć najbardziej wartościowe aktywności? Z pomocą przychodzi nasza propozycja: połącz zabawę z edukacją i zabierz swoją pociechę do miejsca, z którego wyniesie nowe pokłady wiedzy!

Multimedialne muzeum Hydropolis to niezwykła atrakcja Wrocławia stanowiąca zbiór praktycznej wiedzy na temat życiodajnej substancji, jaką jest woda. Ta niezwykła instytucja edukacyjna powstała na obszarze czterech tysięcy kilometrów kwadratowych w obrębie dawnego zbiornika wody czystej, który wpisany został na listę zabytków UNESCO. Hydropolis to pierwsza tego typu konstrukcja w naszym kraju. Muzeum wody posiada aż dziewięć pogrupowanych tematycznie stref, z których każda eksponuje zupełnie odmienne zagadnienia związane z ciekawostkami dotyczącymi niezwykłego świata wody. Na odwiedzających czekają specjalnie przygotowane pomieszczenia pełne multimedialnych instalacji, które w przystępny i przyjemny sposób przybliżają interesujące fakty o tej niezwykłej substancji. Dzięki różnorodnym ekranom dotykowym, prezentacjom interaktywnym, realistycznym modelom i replikom oraz innym rodzajom instalacji Hydropolis serwuje najbardziej niezwykłe informacje dotyczące pochodzenia, funkcji, znaczenia oraz największych legend związanych ze światem hydrosfery. Nie zabrakło także opowieści dotyczących największych morskich potworów, możliwości odbycia spaceru w warstwie chmur oraz szansy, aby zwiedzić replikę kapsuły morskiej analogicznej do konstrukcji, w której w 1960 roku odbyła się ekspedycja na samo dno Rowu Mariańskiego.

Dla miłośników historii gratką okażą się wiernie oddające rzeczywistość modele statków i łodzi, a dzieci będą miały okazję własnoręcznie przekonać się, jak działają różne rodzaje pomp, silników oraz dźwigni. Cała rodzina będzie mogła wysłuchać i obejrzeć materiałów związanych z największymi osiągnięciami naukowymi dotyczącymi zagadnień skoncentrowanych na wodzie. Zwiedzający obejrzą również interaktywne mapy przedstawiające Wrocław w obliczu Powodzi Tysiąclecia czy też schematy obrazujące dawne sieci wodociągowe w mieście. Nie zabraknie także ekspozycji traktujących o wodzie w nieco mniej naukowym ujęciu. W Hydropolis spotkamy także dział przybliżający najróżniejsze symboliczne i religijne odniesienia dotyczące wody w sztuce.

Hydropolis - największe muzeum wiedzy o wodzie

Planujesz zwiedzanie Hydropolis? Sprawdź ceny biletów i poznaj godziny otwarcia muzeum!

Zwiedzanie muzeum wody Hydropolis odbywa się w 30-minutowych sesjach, które zapewniają najwyższy komfort oglądania wystaw i ekspozycji.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście planowo o godzinie 17:00),
 • sobota – niedziela: od 10:00 do 20:00 (ostatnie wejście planowo o godzinie 19:00).

Aby dokładnie zapoznać się z instalacjami dotyczącymi hydrosfery, należy zarezerwować około 2 godziny wolnego czasu. Dlatego też wizytę w muzeum należy właściwie zaplanować.

Ceny biletów pojedynczych:

 • normalny: 27 zł,
 • ulgowy: 18 zł,
 • rodzinny: 72 zł.

Uwaga: ulgowe wejściówki przysługują uczniom, studentom, rencistom, emerytom oraz osobom niepełnosprawnym. W skład biletu rodzinnego wchodzi dwoje dorosłych oraz maksymalnie dwoje dzieci.

Ceny biletów grupowych:

 • normalny: 23 zł,
 • ulgowy: 17 zł,
 • bilet dla opiekuna: bezpłatny (dotyczy biletu dla opiekuna, któremu przypada przynajmniej 10 osób).

Szukasz ciekawych atrakcji na weekend we Wrocławiu? Hostel Trzy Kolory poleca laser tag w Zonie 71!

Mało jest tak emocjonujących atrakcji na weekend we Wrocławiu, jak uczestnictwo w grze zwanej Laser Tagiem. To rozrywka idealna dla osób w każdym wieku – świetnie sprawdzą się zarówno drużyny stworzone z grup nocujących w hostelu znajomych, jak i gry prowadzone przez całą rodzinę! Zasady rozgrywki Laser Tag są bardzo proste – każdy z zawodników otrzymuje specjalny karabin strzelający wiązkami bezbolesnego lasera oraz zestaw czujników montowanych na opasce umieszczanej na głowie. Broń obsługuje się podobnie do klasycznych rodzajów karabinów czy pistoletów, repliki wydają nawet dostosowane do gry dźwięki. Cała zabawa polega na namierzaniu reprezentantów drużyny przeciwnej na terenie ogromnego labiryntu i eliminowaniu ich podobnie, jak ma to miejsce w klasycznych strzelankach Air Soft Gun czy też paintball. Laser Tag stanowi jednak znacznie wygodniejszą wersję rozgrywki, gdzie unikamy narażenia się na siniaki od pędzących w naszą stronę kulek. Gra jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna dla dzieci.

Zona 71 oferuje rozgrywki Laser Tag prowadzone w dwóch różnych wersjach – w formie gier indywidualnych oraz zbiorowych. Indywidualna rozgrywka to dobre wyjście w sytuacji, gdy na strzelanie wybieramy się w niezbyt licznym towarzystwie. Wówczas najlepiej jest dołączyć do innych biorących udział w rozgrywkach ekip i rozpocząć grę na własny rachunek. Ciekawszą opcją, przeznaczoną dla większych, znających się grup, jest rozgrywka zbiorowa, kiedy cały obszar Zony przejęty zostaje przez naszą rodzinę czy znajomych. Nic nie sprawia większej przyjemności niż skuteczne wyeliminowanie z gry przemądrzałego przyjaciela czy też odgrażającego się rewanżem kolegi z pracy! Równie wiele frajdy może dać dzieciom zakończone sukcesem polowanie na własnych rodziców! Możliwości są nieskończone, wystarczy zebrać ciekawą ekipę i zarezerwować pole bitwy wyłącznie dla siebie. To świetny pomysł na organizację urodzin, wyjazdu integracyjnego lub też wieczoru kawalerskiego, po którym pozostaną wyłącznie intensywne wspomnienia.

Wnętrze Zony 71 - areny do gry laser tag

Teren Zony 71 zajmuje aż 450 metrów kwadratowych powierzchni. To istna arena strzelnicza, w której znajdują się zarówno pełne ślepych zaułków korytarze, jak i tworząca rodzaj półpiętra antresola, do której prowadzą cztery niezależne od siebie drogi. Na tym dwukondygnacyjnym obszarze mieszczą się także bazy poszczególnych drużyn oraz zakamarki tworzone z beczek, opon i desek, dzięki którym śledzenie i ukrywanie się przed przeciwnikami staje się jeszcze bardziej emocjonujące! Nie brakuje także niezwykle energetycznej muzyki oraz klimatycznej oprawy świetlnej z wykorzystaniem efektów specjalnych (jak np. odpowiednie zadymienie), dzięki którym strefa Laser Tag przypomina scenerię żywcem wyjętą z gry komputerowej czy filmu akcji.

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Rozgrywki w Zonie 71 to niezwykle intensywny rodzaj aktywności, dlatego szykując się do gry nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Przydadzą się również energetyczne przekąski, gdyż każdy trening z laserowym karabinem gwarantuje całe mnóstwo spalonych kalorii! Z tego powodu na terenie obiektu znaleźć można lodówkę pełną napojów oraz czegoś na ząb. Należy pamiętać także o spakowaniu niekrępującego ruchów stroju oraz wygodnych butów. Niejednokrotnie rozgrywka jest tak dynamiczna, że niezbędne będzie wykonanie szeregu różnego rodzaju akrobacji i uników, aby umknąć przed pościgiem – bądź przeciwnie, zakończyć brawurowy sprint celnym strzałem oraz eliminacją przeciwnika. Dlatego zanim wejdziemy na teren areny, warto poświęcić kilka minut na porządne rozgrzanie i rozciągnięcie mięśni.

Szukasz atrakcji we Wrocławiu i okolicach? Sprawdź listę miejsc, które koniecznie musisz zwiedzić i zarezerwuj pokój w Hostelu Trzy Kolory!

Jeśli preferujemy spokojniejsze formy atrakcji i spędzania czasu wolnego, a od wypadu na całodniową strzelankę zdecydowanie wolimy perspektywę zwiedzenia czegoś interesującego, Wrocław nie zawiedzie nas także w kwestiach zabytków o historycznym znaczeniu. Aby zobaczyć je wszystkie, przed wyjazdem do Miasta Stu Mostów zarezerwuj nocleg w pokoju należącym do Hostelu Trzy Kolory.

W mieście znajduje się bowiem ogromna liczba zabytków w formie przepięknych gmachów, budynków sakralnych oraz cmentarzy, które kryją w sobie niezwykłe fakty dotyczące historii Miasta Stu Mostów. Choć wiele z nich odniosło znaczne uszkodzenia podczas prowadzonych w 1945 roku działań wojennych nazywanych obroną Festung Breslau, wciąż możemy natknąć się na świetnie zachowane nośniki dawnych wspomnień. Spacerując po Wrocławiu, nie sposób ominąć w planie wycieczki takich zabytków, jak słynna Panorama Racławicka stanowiąca pamiątkę insurekcji kościuszkowskiej w naszym kraju, późnogotycki ratusz miejski usytuowany w samym sercu miasta czy też imponujący Pałac Królewski. To miejsca, które stanowią istną czołówkę historycznych atrakcji Miasta Stu Mostów. Dla osób, które w magiczną aurę stolicy Dolnego Śląska chciałby zagłębić się jeszcze bardziej, poniżej przygotowaliśmy krótką rozpiskę nieco mniej znanych, choć równie fascynujących historycznych zabytków miasta.

Synagoga pod Białym Bocianem

Synagoga pod Białym Bocianem to miejsce religijnego kultu związanego z historią kultury żydowskiej we Wrocławiu. Wystarczy pokusić się o spacer w niewielkiej odległości od Rynku, gdzie przy obecnej ulicy Włodkowica (dawne Wallstrasse) znajduje się wspaniale odrestaurowany gmach Synagogi. Pojedynczy zwiedzający mają szansę obejrzeć jego wnętrza nieodpłatnie, natomiast grupy zorganizowane o liczące ponad 10 osób zobowiązane są do uiszczenia kosztów biletów, które prezentują się następująco:

 • bilet ulgowy: 5 zł,
 • bilet normalny: 10 zł.

W cenę zwiedzania wliczone jest także towarzystwo wykwalifikowanego przewodnika, który oprowadza grupy po wnętrzach synagogi, wprowadzając zwiedzających w jej niezwykle fascynującą historię. Oglądanie wnętrza budynku możliwe jest każdego dnia za wyjątkiem sobót oraz żydowskich świąt. Zdarza się również, że grupy zwiedzających nie są wpuszczane ze względu na odbywające się we wnętrzu synagogi wydarzenia kulturalne, jak koncerty, spektakle teatralne czy wernisaże sztuki. Występy są niejednokrotnie ściśle związane z historią i tradycją żydowską, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachwycać się klezmerską muzyką bądź przybliżyć sobie dzieła największych dramaturgów tworzących w języku jidysz. Tuż nieopodal synagogi znajduje się jeszcze jedna atrakcja Wrocławia (a właściwie i całego Dolnego Śląska), czyli jedyna na tych terenach koszerna kawiarnia. Mowa tu o CIŻ Cafe, która oferuje nie tylko kawę i wypiekane na miejscu ciasto, ale i typowe smakołyki kuchni izraelskiej i żydowskiej, jak hummus serwowany z chałką n a ciepło, cymes, kugel czy szakszuka.

Budynek Synagogi pod Białym Bocianem

Interesujesz się historią i atrakcjami związanymi z przedwojennym Breslau? Wyrusz z Hostelu Trzy Kolory prosto do Muzeum Sztuki Cmentarnej we Wrocławiu!

Przy ulicy Ślężnej zlokalizowana jest jeszcze jedna atrakcja historyczna, którą zdecydowanie warto zobaczyć będąc we Wrocławiu i nocując w jednym z jego hosteli. To pamiątka związana z historią gminy żydowskiej zamieszkującej niemieckie Breslau. Mowa tu o cmentarzu, który uznany został za oddział Muzeum Miejskiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Sztuki Cmentarnej, gdzie odwiedzający mają szansę w zadumie przyjrzeć się nagrobkom pochodzącym z XIX wieku. Nie brakuje tu także macew (żydowskich płyt nagrobnych), które odnalezione zostały w najróżniejszych obszarach miasta. Najstarsza z nich datowana jest na 1203 rok, a więc stanowi niezwykłą pamiątkę z czasów średniowiecza. Na terenie cmentarza nie brakuje także innych niezwykle fascynujących zabytków i mauzoleów. Można natknąć się na nagrobek w stylu mauretańskim czy też stworzoną z labradorytu piramidę, która pełni rolę kamienia nagrobnego. Fascynujący może wydawać się fakt, że tuż obok pięknie wykonanych nagrobków, pod którymi pochowani zostali przedstawiciele najmożniejszych rodów przedwojennego Breslau, na cmentarzu znajdziemy także świadectwa śmierci wystawione osobom pochodzącym z nizin społecznych. Mowa tu o niewielkich, pozbawionych wytwornych ozdób nagrobkach tworzonych z najtańszych rodzajów surowca, jak np. piaskowiec.

Największa atrakcja Wrocławia zaledwie 2,2 km od Hostelu Trzy Kolory – oceanarium Afrykarium w Zoo Wrocław

Obecnie za największą atrakcję Wrocławia uważane jest bijące rekordy popularności, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających, oceanarium Afrykarium. Kompleks wybudowany został w ramach instytucji Zoo Wrocław i w całości poświęcony prezentacji fauny i flory Czarnego Kontynentu. Nic dziwnego, że ten przypominający Arkę Noego budynek przyciąga tak wielu fascynatów zwierząt – został bowiem wyróżniony czwartym miejscem na liście cudów świata zoologicznego!

Hipopotamy na wybiegu w oceanarium Afrykarium

Oceanarium Afrykarium podzielone jest na sześć różnorodnych stref tematycznych, w których eksponowane są ekosystemy składające się na dzikie piękno Afryki. Mowa tu o następujących regionach:

 • Wybrzeże Namibii – to pełen basenów obszar, w którym odwiedzający mają szansę dostrzec codzienne zabawy stadka pingwinów tońców, poobserwować leniwy relaks kotików południowoafrykańskich, (które są niedalekimi krewnymi lwów morskich!), czy też natknąć się na rodzinę zębatych muren;
 • Morze Czerwone – to robiący ogromne wrażenie basen wypełniony milionem litrów wody. W jego obrębie zadomowiło się ponad 60 gatunków najróżniejszych morskich ryb, które koegzystują z fascynującą rafą koralową. Aż trudno oderwać wzrok;
 • Plaża u brzegu Morza Czerwonego – ekosystem pełen zbiorników wodnych wzorowanych na słynnych jeziorach Afryki – Tanganice oraz Malawi. Nie brakuje tu pięknych, egzotycznych ryb z pielęgnicami na czele. Dużym i małym obserwatorom uda się również dostrzec gigantyczne żółwie, które na co dzień żyją na piaskach wybrzeża. Ich rozmiary osiągają około 50 cm długości, a waga sięga nawet do 50 kilogramów;
 • Wschodnia Afryka – to obszar formacji trawiastej nazywanej sawanną, gdzie nie brakuje zabawnych gatunków ssaków. Mowa tu między innymi o mrównikach, góralkach oraz dikdikach, uważanych za najdrobniejszy gatunek antylopy na świecie. Nie brak tu także większych reprezentantów afrykańskiej fauny, jak dumne i majestatyczne nilowe hipopotamy;
 • Kanał Mozambiku – na mapie świata znajdziemy go jako niewielką cieśninę Oceanu Indyjskiego, słynną z żyjących w tych wodach rekinów. W Afrykarium również będziemy mieli okazję zetknąć się oko w oko z tymi niesamowitymi drapieżnikami. Goście oceanarium podziwiać mogą zarówno rekiny lamparcie, rekiny młoty oraz rekiny brunatne. Dla fanów mocnych wrażeń istnieje także możliwość wzięcia udziału w karmieniu tych groźnych ryb. Nie zabraknie również okazji do obserwowania stada płaszczek czy codziennych zwyczajów zielonych wodnych żółwi;
 • Obszar dżungli u brzegu Kongo – w Afryce są to tereny Kotliny Kongo porośnięte wiecznie zielonymi, tropikalnymi lasami, w których żyje wiele fascynujących gatunków fauny. Mowa tu między innymi o budzących grozę krokodylach, wesołych wydrach i podwodnych ssakach nazywanych manatami, blisko których dostrzec można rybki nazywane tilapiami. Ten ekosystem zachwyci gości oceanarium bogatą różnorodnością występujących tam gatunków ptaków egzotycznych, wśród których szczególnym uznaniem cieszą się intrygujące dzioborożce nosate.

Na terenie oceanarium pojawiła się także specjalna konstrukcja nazywana formikarium, w której żyje ogromna populacja mrówek żniwiarek. Szacuje się, że hodowla liczy ponad 12 tysięcy owadów.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze