Wakacje 2017 we Wrocławiu z pewnością nie dadzą nam powodów do nudy, zwłaszcza z pomocą Hostelu Trzy Kolory. Jeśli planujesz spędzić letni urlop właśnie w tym mieście, sprawdź, na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę! Nie zabraknie tu także wydarzeń, które pozwolą nam wypocząć i poczuć się jak na wczasach w odległym zakątku rzeczywistości. Będziemy mogli zapuścić się w niezbadany świat fantastyki, poczuć ekstremalne wrażenia podczas wystawy customowych motocykli, a także zapuścić się w kolorowy świat ulicznej cyganerii, która wypełni Rynek artystyczną atmosferą. A miłośnicy kina z pewnością znajdą coś dla siebie podczas Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Sprawdźcie, jak zaplanować wakacje we Wrocławiu!
Spis treści:
BuskerBus – Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej
Dni Fantastyki
Kustom Konwent
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty
Wakacje 2017 we Wrocławiu pod znakiem BuskerBus – zarezerwuj nocleg Hostelu Trzy Kolory i daj się porwać ulicznej cyganerii artystycznej!
Wyjątkowa atmosfera i atrakcje Wrocławia nieustannie przyciągają nietuzinkowych artystów z całego świata, a także zaciekawionych życiem miasta turystów. Nie inaczej będzie podczas wakacji 2017, kiedy to centrum stolicy Dolnego Śląska stanie się sceną dla 21 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej. Już dziś warto zarezerwować pokój w Hostelu Trzy Kolory, aby wziąć udział w tym niezwykle barwnym wydarzeniu. Inicjatorem BuskerBus był słynny człowiek orkiestra – Romuald Popłonyka, znany z występów na całym świecie. Chcąc podzielić się sztuką uliczną z rodakami, Romuald Popłonyka w 1997 roku zaprosił do Polski znajomych ulicznych sztukmistrzów, organizując w ten sposób pierwszy i jedyny w swoim rodzaju festiwal sztuki ulicznej. Wydarzenie potrwa od 19 do 27 sierpnia 2017 roku. Artyści odwiedzą także Zieloną Górę i Kostrzyn. W tym czasie zarówno Wrocław, jak i pozostałe miasta zakwitną feerią barw i dźwięków. Korowód artystów zaleje ulice miasta, racząc nas pokazami fireshow, energiczną muzyką, występami tanecznymi czy akrobacjami w kole cyrkowym. Będziemy mieli okazję podziwiać egzotyczny taniec brzucha, pełne emocji występy na rolla bolla, a także efektowne sztuczki z wykorzystaniem balonów.
Na Festiwalu spotkają się artyści z całego świata, w tym między innymi z Grecji, Japonii, Nowej Zelandii czy Francji. Dzięki tak szerokiemu przekrojowi kulturowemu mamy okazję wzajemnie się zainspirować. Głównym celem Festiwalu jest bowiem wymiana doświadczeń i integracja, dzięki którym artyści mogą się nieustannie rozwijać. O nowe doznania może się także wzbogacić publiczność, która zostanie zaproszona do interaktywnych inicjatyw. Będziemy mieli okazję wziąć udział w improwizowanych spektaklach teatralnych, pokazach nowoczesnej sztuki cyrkowej, a także magicznych sztuczkach, które oczarują nas mgiełką tajemnicy. Nie ominą nas także uliczne śpiewy, klasyczne jam session z udziałem performatorów BuskerBusa oraz lokalnych muzyków. Każdy artysta znajdzie dla nas trochę czas i uchyli rąbek tajemnicy, wpuszczając nas do zadziwiającego świata sztuki ulicznej. Będziemy również mogli podnieść swój poziom endorfin, dając się porwać salwom śmiechu podczas BuskerBus Kabaret.
Festiwal Busker Bus – gdzie, kiedy i za ile?
Wstęp na wszystkie wydarzenia i pokazy odbywające się w ramach 21 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej jest bezpłatny. Dla widowni nie przewidziano żadnych miejsc siedzących, dlatego też organizatorzy zachęcają do zabierania własnych karimat, na których będzie można usiąść i wygodnie obserwować. Jednak możliwe, że dla wielu widzów najlepszym sposobem na podziwiania ulicznych artystów będzie spokojny spacer po rynku, który pozwoli nam wejść w wir artystycznych doznań. Pamiętajmy także o tym, aby zabrać ze sobą spory zapas entuzjazmu i trochę drobnych w kieszeni, bo dla uczestników Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej największą satysfakcję będą stanowiły właśnie serdeczne owacje.
Festiwal rozpocznie się 19 sierpnia 2017 roku. Warto na ten moment zarezerwować sobie miejsce w jednym z hosteli. Główną areną ulicznych występów będą wrocławski rynek oraz Przejście Żelaźnicze. Siedziba wydarzenia została ulokowana w klubie Wrocławskiego Domu Literatury, który znajduje się w pubie proza przy Przejściu Garncarskim 2. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej współfinansowany jest przez Gminę Wrocław.
Wynajmij pokój w Hostelu Trzy Kolory i zanurz się w niezwykłym świecie fantastyki podczas wakacji 2017 we Wrocławiu
Podczas wakacji 2017 we Wrocławiu pojawi się mnóstwo postaci ze świata fantastyki. A Ty możesz się stać jedną z nich! Wszystko to w związku z Dniami Fantastyki 2017, które będą trwały od 7 do 9 lipca. Różnorodne, fantastyczne motywy ze świata literatury, filmu, gier oraz innych dzieł kultury zdają się urzeczywistniać i manifestować swoją obecność, gromadząc się na festiwalu organizowanym w Centrum Kultury Zamek, we wrocławskiej Leśnicy. Niezwykły atmosfera barokowego pałacu nadaje wydarzeniu jeszcze bardziej realistycznego rysu. Dzięki temu przez trzy dni możemy niemal namacalnie przenieść się do innego świata. Piękny, pełen zieleni kompleks ogrodowy przylegający do Zamku stanowi idealne tło do działań podejmowanych przez cosplayerów (od ang. costume playing, zabawa w przebieranie się za postaci z filmów, gier i komiksów). Jest to także odpowiednie miejsce dla wystawców prowadzących stoiska z nawiązującymi do fantastycznego świata rękodziełami oraz kultowymi książkami. Można tam będzie także spotkać całe wioski skupione tematycznie wokół kultury postapokaliptycznej lub rekonstrukcji historycznej.
Podczas Dni Fantastyki możemy także spotkać ulubionych twórców kultury z całego świata, w tym w między innymi gruzińskiego rysownika – Lazare’a Gvimradzego, popularnego autora kryminałów i horrorów Grahama Mastertona czy pisarzy fantasy – Briana McClellana u Angusa Watsona. Będą na nas także czekać rodzimi twórcy, w tym pisarze Aneta Jadowska, Rafał Kosik, Jacek Komuda, Robert M. Wegner czy Łukasz Śmigiel. Możemy również nawiązać rozmowę ze znanymi publicystami i doktorami habilitowanymi, wśród których pojawią się między innymi Marek i Dominika Oramusowie, Michał Cetnarowski czy Marek Grzywacz. Na Dni Fantastyki z pewnością z niecierpliwością czekają także fani Pieśni Lodu i Ognia, których autor – Michał Jakuszewski – zagości w leśnickim zamku.
Gra o Tron, Gwiezdne Wojny czy może Harry Potter? Tego z pewnością nie zabraknie podczas Dni Fantastyki we Wrocławiu!
Poza spotkaniami z ulubionymi fantastycznymi bohaterami i ich twórcami na fanów będą także czekały inne atrakcje: konkursy wiedzy z ulubionych uniwersów, takich jak Gra o Tron, Gwiezdne Wojny czy Doktor Who. Będziemy także mogli wysłuchać prelekcji związanych z mangą i komiksem oraz pobrać lekcję ze sztuki gry na harmonijce. Na ciekawskich czekają też wykłady dotyczące broni biologicznej i teorii spiskowych. Jeśli zastanawiacie się, czy możecie zabrać ze sobą dzieci, nie wahajcie się ani chwili! Dla najmłodszych uczestników Dni Fantastyki przygotowano specjalny kącik, w którym dzieci będą mogły stworzyć własne łapacze snów, opanować sztukę origami i malowania na szkle oraz wziąć udział w szalonej bitwie na balony z wodą.
Dni Fantastyki w Centrum Kultury Zamek to doskonały sposób na przeżycie niezapomnianej wakacyjnej przygody zarówno w gronie rodziny, jak i przyjaciół!
Ceny biletów na Dni Fantastyki 2017:
- Pełen karnet obejmujący trzy dni (piątek, sobota, niedziela): 60 złotych (z kartą Urbancard Premium przysługuje 20% zniżki).
- Karnet obejmujący dwa dni (sobota, niedziela): 40 złotych (wstęp od godziny 10:00 w sobotę, z kartą Urbancard Premium przysługuje 20% zniżki).
- Bilet na jeden dzień (niedziela): 20 złotych (z kartą Urbancard Premium przysługuje 20% zniżki).
Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo pod warunkiem, że pozostają pod opieką osoby pełnoletniej. Jeden opiekun może wejść na Dni Fantastyki z maksymalnie dwójką dzieci.
Wakacje 2017 we Wrocławiu dla miłośników motoryzacji i silnych wrażeń. Zarezerwuj nocleg w hostelu i daj się porwać rytmom rockabilly!
W drugiej połowie wakacji, na początku sierpnia 2017 roku (od 5 do 6 sierpnia) wszyscy miłośnicy motoryzacji zgromadzą się tłumnie na zabytkowej zajezdni tramwajowej Dąbie, przy ulicy Wróblewskiego 33 we Wrocławiu, gdzie odbędzie się czwarta edycja Kustom Konwent. Podczas festiwalu będziemy mieli okazję podziwiać nietuzinkowe samochody i motocykle. Ich wyjątkowy charakter wynika z tego, że zostały poddane kustomizacji (custom cars & bike), a zatem zostały przerobione przez użytkowników zgodnie z ich potrzebami i upodobaniami. Wyjątkowość kustomizacii wynika przede wszystkim z jej różnorodności. Kiedy poddajemy zmianie konstrukcję, parametry i design pojazdu, ogranicza nas jedynie własna fantazja i umiejętności techniczne. Właśnie dlatego na Kustom Konwent nie znajdziemy dwóch takich samych pojazdów. Zobaczymy zatem wiele oryginalnych motocykli, customowych rowerów czy muscle carów. Rozrywki dostarczą nam także liczne koncerty. Będziemy również mieli okazję oddać się w ręce profesjonalnych tatuażystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności w plenerowych studiach tatuażu. Obok nich staną także salony piercingu. Kilkudziesięciu wystawców pojazdów z całej Polski zaprezentuje nam też wiele niepowtarzalnych motocykli, wśród których nie zabraknie chopperów, cafe racerów, motocykli bratstyle, scramblerów, motocykli zabytkowych oraz specjalnych projektów pozostających nadal w budowie. Miłośnicy samochodów będą mogli zawiesić oko na oryginalnych hot rodach, volksrodach oraz wielu innych samochodach customowych.
Zwiedzanie wystawy uprzyjemnią nam kramy z piwem rzemieślniczym, pokazy hand paintingu oraz aerografu polegającego na precyzyjnym malowaniu nawierzchni pojazdów i innych powierzchni. Pomiędzy fantastycznymi pojazdami będą się przechadzały dziewczyny w klimacie pin-up. Chcąc zabrać ze sobą pamiątkę, możemy odwiedzić stoiska handlowe, na których nie zabraknie rock’n’rollowych koszulek i motocyklowych naszywek czy naklejek. Organizatorzy znaleźli także miejsce na miniskatepark.
Program i ceny biletów festiwalu Kustom Konwent 2017
Festiwal Kustom Konwent 2017 we Wrocławiu rozpocznie się 5 sierpnia, w sobotę o godzinie 12:00. Dokładnie o tej porze wybrzmi pierwszy ryk customowych pojazdów. Czas umili nam doskonała muzyka takich zespołów jak: Smogs, Tony Tarantula & his Bastards, The Harpagans czy Jerry’s Fingers. Uczestnicy festiwalu będą także mogli zajrzeć do szkółki skateboardingu prowadzonej przez Piotra Dabov, który jest jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych skate’ów w Polsce. Jest on także organizatorem szkoły jazdy na deskorolce oraz instruktorem snowboardu. Osoby zainteresowane warsztatami będą również mogły obejrzeć pokaz specjalny sztuki skate.
Pierwszy dzień konwentu zakończy się oficjalnie o godzinie 22:00, kiedy na terenie zajezdni rozpocznie się afterparty. Imprezę uświetni zespół The Real Gone Tones. Ich muzyka to połączenie mix rockabilly, swingu i country.
Drugi dzień festiwalu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:00. Już wtedy zostaną oficjalnie zaprezentowane stanowiska wystawców. Będziemy mieli okazję podziwiać ekspozycję wszystkich pojazdów, które wezmą udział w konkursie. Nadal będzie także funkcjonowała szkółka skeatebordingu prowadzona przez Piotra Dabov. O godzinie 15:00 dowiemy się, który pojazd został uznany za najciekawszy i tym samym wygrał konkurs Kustom Konwentu. Oficjalne zakończenie imprezy nastąpi o godzinie 16:00.
Ceny biletów na Kustom Konwent:
Dla odwiedzających
Bilety w przedsprzedaży:
- bilet na sobotę: 30 zł;
- bilet na niedzielę: 15 zł;
- karnet dwudniowy: 40 zł.
Bilety w dniu imprezy:
- bilet na sobotę: 35 zł;
- bilet na niedzielę: 15 zł;
- karnet dwudniowy: 45 zł.
Dzieci do lat 13: wstęp bezpłatny.
Dla wystawców
- Ekspozycja motocykla: 100 zł/egzemplarz (w cenę wliczone dwa dwudniowe karnety)
- Ekspozycja samochodu: bezpłatnie (tylko tereny zewnętrzne imprezy).
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu 2017 – wakacje pełne filmowych wrażeń. Już dziś zarezerwuj pobyt w Hostelu Trzy Kolory na 11 festiwalowych dni!
Wszystkich miłośników kina, spędzających wakacje 2017 we Wrocławiu, z pewnością ucieszy wieść o zbliżającym się 17 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty. Światowe święto kina potrwa od 3 do 13 sierpnia, dlatego warto już dziś zarezerwować nocleg w Hostelu Trzy Kolory. W tym czasie będziemy mieli okazję poznać najnowsze osiągnięcia międzynarodowej niezależnej sztuki filmowej. W wydarzeniu szczególnie chętnie biorą udział osoby gotowe na nowe, niestandardowe doświadczenia oraz intensywne doznania filmowe. Nie sposób przy okazji nie odwiedzić kilku najciekawszych miejsc we Wrocławiu.
Festiwal zostanie rozpoczęty retrospektywą filmów zmarłego w 2016 roku reżysera uznawanego za mistrza francuskiej Nowej Fali – Jacquesa Rivette’a. Poznamy najbardziej kultowe dzieła tego twórcy, takie jak Le Coup Du Berger (1956 rok), najdłuższy film fabularny pt. Out 1 (1971), czy też nagrodzoną na Festiwalu w Cannes Piękną złośnicę (1991 rok).
Innym reżyserem, którego twórczość poznamy podczas festiwalu jest Niemiec – Fred Kelemen. Specjalizuje się on w operowaniu światłem i cieniem, a także w metaforycznym kadrowaniu i przemycaniu subtelnie emocjonalnych przekazów. Fred Kelemen pojawi się na Festiwalu NH osobiści.
Podczas 17 edycji Festiwalu NH zaprezentowane zostaną także współczesne, izraelskie dzieła filmowe. Będziemy mieli okazję poznać zarówno filmy fabularne, jak dokumentalne i eksperymentalne, powstające w latach 2014-2017. Niektóre z nich oceniane są już jako przejaw izraelskiej Nowej Fali, której głównymi wyznacznikami w tym przypadku są dynamiczne i świeże fabuły, a także odważna konfrontacja ze współczesną rzeczywistością. Jednym z tego typu dzieł będzie film zatytułowany People That Are Not Me autorstwa młodej reżyserki z Tel Avivu – Hadas Ben Aroya.
Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty trwa nieprzerwanie od 2001 roku. Jego pierwsza edycja odbyła się w Sanoku. Inicjatorem wydarzenia jest Roman Gutek – znany dystrybutor filmowy od lat działający na rzecz rozwoju kultury. Organizacją festiwalu zajmuje się kino Nowe Horyzonty, a jego głównym sponsorem jest operator sieci telefonii komórkowej T-Mobile.
Ceny karnetów i biletów oraz lokalizacja 17. edycji Festiwalu Nowe Horyzonty
Projekcje filmów wybranych na Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty odbędą się w kinie Nowe Horyzonty, które znajduje się przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu. Inne wydarzenie powiązane z festiwalem filmowym będą miały miejsce w Klubie Festiwalowym Arsenał przy ul. Cieszyńskiego 9 oraz w dwóch galeriach BWA: w Galerii Dizajn oraz w Galerii Awangarda.
- Pełny karnet: 350 złotych.
- Karnet dla osób posiadających kartę Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty: 335 złotych.
Karnet obejmuje 55 różnych punktów atrakcji i uprawnia do obejrzenia wszystkich pokazów filmowych. Jedno wejście na seans filmowy to równowartość jednego punktu atrakcji. W każdej sali kinowej, w której planowany jest seans w ramach Festiwalu NH, wydzielone zostanie około 80% miejsc dla posiadaczy karnetów. Pozostałe 20% miejsc przeznaczone zostanie do regularnej sprzedaży. Aby wziąć udział w pokazie, należy wcześniej zarezerwować miejsce. Za każdą rezerwację z karnetu odejmowany jest jeden punkt atrakcji. W przypadku rezygnacji z wybranego seansu należy niezwłocznie odwołać rezerwację. Konsekwencją nieodwołania rezerwacji jest utrata 5 punktów z karnetu. Jeśli planujesz przyjazd na Festiwal Nowe Horyzonty, koniecznie zarezerwuj pokój w hostelu!