| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Ogród Botaniczny we Wrocławiu – poznaj cennik, ekspozycje i godziny otwarcia!

Kwiat w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Ogród Botaniczny we Wrocławiu to jedna z miejskich atrakcji szczególnie rekomendowana przez Hostel Trzy Kolory. To niezwykłe miejsce od lat przyciąga fascynatów przyrody, rodziny z dziećmi pragnące wypocząć na świeżym powietrzu oraz amatorów fotografii, którzy na tle bujnej roślinności uchwycić potrafią niepowtarzalne kadry. Czy wiesz, że na terenie Ogrodu Botanicznego znaleźć można Szkółkę Drzew i Krzewów, gdzie dostępne są najróżniejsze gatunki roślin? To nie jedyna ciekawostka, jaką skrywa to pełne uroku miejsce. Dowiedz się więcej na temat poszczególnych ekspozycji, sprawdź ceny biletów wstępu i zobacz, w jakich godzinach najlepiej zwiedzać obszar obiektu! Wszystkie te informacje znajdziesz w niniejszym artykule. Nocuj w Hostelu Trzy Kolory i zwiedzaj najciekawsze atrakcje w mieście!

Spis treści:
Dojazd i parking
Sprzedaż roślin w Szkółce Drzew i Krzewów
Cennik i godziny otwarcia
Imprezy plenerowe
Poznaj inne parki w Mieście Stu Mostów

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Jak dojechać do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu z Hostelu Trzy Kolory? Poznaj szczegóły dotyczące parkingu!

Ogród Botaniczny zlokalizowany jest w centrum Wrocławia, w odległości kilkuset metrów od budynku Hostelu Trzy Kolory! Część jego terenów znaleźć można na Ostrowie Tumskim – najstarszej i jednej z najpiękniejszych dzielnic Miasta Stu Mostów. Zlokalizowany jest na północ od słynnej katedry św. Jana Chrzciciela oraz kościoła św. Krzyża. Do kompleksu wiodą dwa wejścia – jedno z nich znajduje się przy ulicy Kanonia, a drugie umiejscowione zostało przy ulicy Henryka Sienkiewicza. To dokładnie ta sama ulica, przy której znajduje się budynek Trzech Kolorów!

Oznacza to, że decydując się na nocleg w murach obiektu, zyskujemy bazę wypadową, z której już w kilka minut możemy przedostać się na przepiękne tereny Ogrodu Botanicznego. W takiej sytuacji nie musimy się martwić o przejazdy komunikacją miejską – wystarczy bowiem krótki spacerek ulicą Sienkiewicza, aby znaleźć się przy tej niezwykłej wrocławskiej atrakcji. Zmotoryzowani goście Trzech Kolorów również nie muszą się martwić. Samochody zaparkować można bowiem na bezpłatnym parkingu przynależącym do budynku. Wygodnie i blisko – zwiedzanie jeszcze nigdy nie było tak bezproblemowe!

Zachwyć się światem flory wraz z Hostelem Trzy Kolory! Na czym polega sprzedaż roślin prowadzona w sklepie Szkółki Drzew i Krzewów Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu?

Fascynatów roślin, którzy nocując w Hostelu Trzy Kolory we Wrocławiu, zapragnęli zwiedzić rozległe tereny Ogrodu Botanicznego, z pewnością ucieszy fakt, że w obiekcie znaleźć można Szkółkę Drzew i Krzewów Kulas. To punkt sprzedaży roślin zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, w tym między innymi kierowników firm, projektantów ogrodów czy osób pełniących istotne urzędy w miastach i gminach. Oferta sklepu może przyprawić o zawrót głowy – na jego półkach znajdziemy bowiem aż 300 gotowych do zakupu gatunków pięknych roślin. W Szkółce nie brakuje pnącz, drzewek i krzewów. Znajdziemy tam zarówno rośliny iglaste, jak i liściaste. Klienci wybierać mogą także w licznych egzemplarzach flory alejowej, szczepionej i typowo ozdobnej. Szkółka Drzew i Krzewów to zaledwie jeden z oddziałów sprzedażowych. Pozostałe znajdują się na terenie całej Polski, np. w miastach takich jak Częstochowa, Katowice czy Kraków. Pierwsza filia Szkółki powstała już 40 lat temu w Pisarzowicach.

Liczne grupy turystów i miejscowych na tereny tego niezwykłego parku ściąga nie tylko możliwość zakupienia pięknych gatunków roślin, ale i zwiedzenia niezwykłych ekspozycji. Spacer po jego krętych alejkach może stanowić źródło radości i relaksu dla całej rodziny, dlatego szczególnie często można zauważyć tam rodziców i ich zachwycone wycieczką dzieci. Nie brakuje także zakochanych par, oczarowanych atmosferą tego niepowtarzalnego miejsca, jak i poszukujących wytchnienia od codzienności samotników.

Na zwiedzanie terenów kompleksu najlepiej wygospodarować więcej niż godzinę czy dwie wolnego czasu. Jest to bowiem prawdziwa uczta dla zmysłów, którą warto niespiesznie chłonąć, przechadzając się po obszarze mierzącym aż 7,4 hektarów. Na terenie tym mieści się około 7500 gatunków roślin, wśród których znajdziemy zarówno florę szklarniową, jak i gruntową. O ich wyjątkowości może świadczyć fakt, że aż 27 drzew znajdujących się na terenie parku oficjalnie wpisano do rejestru pomników przyrody.

Jedną z najchętniej oglądanych ekspozycji obszaru jest Arboretum, gdzie rosną przepiękne okazy cedrów, cyprysowców, sośnic, modrzewia polskiego oraz wiecznie zielonych sekwoi. Zwiedzający ochoczo kierują swoje kroki także do Alpinarium, które prezentuje aż 1500 najróżniejszych gatunków uprawnych roślin skalnych. Nie brakuje tam również pięknie zachowanych, skamieniałych pni drzew czy też odcisków pradawnych, wymarłych już roślin. Poza dwoma wspomnianymi ekspozycjami w głębi obiektu zwiedzić można także następujące działy:

  • rośliny szklarniowe – niemal pięć tysięcy egzemplarzy barwnych, cieszących oko roślin pielęgnowanych w szklarniach,
  • pnącza – największa kolekcja dzikich pnączy zimujących w gruncie, jaką znaleźć można na terenie całej Europy,
  • rośliny wodne, błotne i akwariowe – niezwykle ciekawa i widowiskowa kolekcja roślinności subtropikalnej i tropikalnej,
  • gruntowe rośliny ozdobne – zbiory, wśród których dominują kwiaty takie jak hiacynty, liliowce czy piwonie,
  • systematyka – ekspozycja zawierająca krzewy i drzewa zielone, które świetnie radzą sobie w polskim zimowym klimacie,
  • dydaktyka i morfologia roślin – ekspozycja edukacyjna prezentująca egzemplarze roślin, które doskonale przedstawiają budowę kwiatów, sposoby ich zapylania, mechanizmy rozsiewania nasion, a także poszczególne elementy rośliny, jak kwiatostany, owoce, pędy, liście czy korzenie,
  • panorama natury – wystawa dydaktyczna dotycząca informacji na temat rozwoju życia na naszej planecie. Podzielona jest na poszczególne ery historyczne – od kambru do czwartorzędu. Zwiedzając ekspozycję, znajdziemy także praktyczne informacje dotyczące skał i minerałów pochodzących z terenu Dolnego Śląska.

Para spacerująca po parku

Kiedy zaplanować zwiedzanie obiektu i jak wygląda cennik? Hostel Trzy Kolory odpowiada na pytania dotyczące cen biletów oraz godzin otwarcia Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu!

Zastanawiasz się, kiedy odwiedzić Ogród Botaniczny we Wrocławiu? Planujesz zakupy w Szkółce Drzew i Krzewów? Hostel Trzy Kolory spieszy z pomocą i prezentuje godziny otwarcia oraz ceny biletów wstępu do tych wyjątkowych obiektów!

Poznaj godziny otwarcia kas biletowych

Tereny Ogrodu Botanicznego zwiedzać można w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Poza sezonem park jest nieczynny z powodu zimowania roślin. We wspomnianym okresie obiekt otwarty jest codziennie – także w niedziele i święta. Opuszczając ogród po godzinie 18:00, zwiedzający mogą wyjść z jego terenu jedynie poprzez bramę usytuowaną przy ulicy Kanonia.

Kasy biletowe obiektu także otwarte są codziennie. Oto godziny ich pracy w poszczególnych okresach funkcjonowania kompleksu:

  • w kwietniu kasy biletowe czynne są w godzinach od 9:00 do 18:00,
  • w okresie od maja do sierpnia kasy biletowe funkcjonują od 9:00 do 19:00,
  • we wrześniu kasy otwarte są od 9:00 do 18:00,
  • w październiku kasy funkcjonują od 9:00 do 17:00.

Sprawdź, jakie są godziny otwarcia sklepu Szkółki Drzew i Krzewów

Sklep prowadzony przez Szkółkę Drzew i Krzewów funkcjonuje w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 9:00-14:00 w soboty.

Wybierasz się do Ogrodu Botanicznego sam bądź z rodziną? Sprawdź atrakcyjny cennik i poznaj koszt biletów wstępu!

Zwiedzanie parku nie jest kosztowne – wystarczy spojrzeć na poniższy cennik:

  • bilet normalny (jednorazowego użytku): 15 złotych,
  • bilet ulgowy (jednorazowego użytku): 10 złotych,
  • bilet normalny (karnet na 5 wejść): 60 złotych,
  • bilet ulgowy (karnet na 5 wejść): 40 złotych,
  • bilet rodzinny (obejmuje wejście dla 2 osób dorosłych oraz 2 lub więcej dzieci w wieku szkolnym): 40 złotych.

W kasach możliwe jest także wykupienie specjalnego biletu upominkowego. Jego koszt wynosi 50 złotych i gwarantuje osobie obdarowanej pakiet pięciu wejść na teren obiektu. Osoby zainteresowane stworzeniem pięknych zdjęć może także zainteresować oferta zakupienia specjalnego biletu umożliwiającego przeprowadzenie sesji zdjęciowej bądź nagranie filmu. To świetny pomysł na wykreowanie niezapomnianej pamiątki z okazji ślubu bądź komunii najmłodszych członków rodziny. Koszt tego typu wejściówki wynosi 200 złotych.

Szkółka Roślin: napełnianie doniczki ziemią

Co się dzieje w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu? Poznaj plan atrakcji na najbliższe miesiące z Hostelem Trzy Kolory!

Na terenie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu zwiedzający mogą znaleźć nie tylko interesujące ekspozycje dotyczące różnych gatunków roślin czy sklepik funkcjonujący przy Szkółce Drzew i Krzewów. Hostel Trzy Kolory, dbając o czas wolny swoich gości, przedstawia najciekawsze imprezy plenerowe mające miejsce w obiekcie w czasie najbliższych miesięcy.

Wybierz się na Wrocławskie Święto Mąki!

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Co roku na terenie kompleksu odbywa się ciekawa uroczystość w postaci Wrocławskiego Święta Mąki. Wydarzenie będzie miało miejsce 2 września 2018. W jego ramach odwiedzający dowiedzą się, jaką rolę niegdyś spełniały żarna do wyrobu mąki, spróbują staropolskich rarytasów wyrabianych według tradycyjnej receptury (np. świeżo wyciągniętych z pieca podpłomyków) czy też natrafią na wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych uczestników imprezy.

Wydarzenie nie tylko dla koneserów – „Smak zapomnianych odmian jabłek”

Już 30 września 2018 roku na terenie Ogrodu Botanicznego odbędzie się wydarzenie, które z pewnością zainteresuje wszelkich smakoszy jabłek. Mowa tu o organizowanym we współpracy z Arboretum w Bolestraszycach wydarzeniu pt. „Smak zapomnianych odmian jabłek”. Impreza skupi się na historycznych odmianach jabłoni, których owoce są obecnie bardzo trudno dostępne w regularnej sprzedaży.

Zajrzyj na XV Dolnośląski Festiwal Dyni!

Piętnasty raz z rzędu na terenie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu będzie miał miejsce Dolnośląski Festiwal Dyni. Data wydarzenia to 14 października. Program imprezy zakłada zabawne konkursy (np. na najsmaczniejszą bądź najdziwniejszą dynię), kiermasze produktów spożywczych oraz atrakcje w postaci gier i zabaw przygotowanych specjalnie dla najmłodszych uczestników festiwalu. Rodzinna rozrywka i pyszne wyroby gwarantowane! A do tego to jedynie kilkaset metrów od Twojego noclegu w hostelu!

Zwiedziłeś już Ogród Botaniczny? Hostel Trzy Kolory poleca inne miejsca, które szczególnie warto odwiedzić we Wrocławiu!

Ogród Botaniczny we Wrocławiu uważany jest za jedną z najpiękniejszych atrakcji Miasta Stu Mostów zlokalizowanych na wolnym powietrzu. Jeśli jednak znasz już jego uroki i rozglądasz się za innymi godnymi odwiedzenia miejscami, koniecznie zerknij na rozpiskę najciekawszych parków i ogrodów proponowaną przez Hostel Trzy Kolory:

Masz ochotę na bieganie z psem, obiad w cieniu drzew albo spacer z ukochaną? Wybierz Park Południowy!

Planujesz rodzinny piknik, przejażdżkę rowerową ze znajomymi bądź długi spacer z ukochanym czworonogiem? Masz chwilę czasu wolnego podczas pobytu i szukasz obszaru, który zachwyci Cię bujną roślinnością i pięknymi terenami zielonymi? Koniecznie wybierz się na wycieczkę do Parku Południowego. Znajdziesz go w pobliżu centrum handlowego Borek. W to miejsce szczególnie warto zabrać dzieci, na trasie nietrudno bowiem o huśtawki, drewniane place zabaw i inne atrakcje dla najmłodszych. To także wspaniała lokacja na zabranie ze sobą koca i czytanie książek w chłodnym, przyjemnym cieniu parkowych drzew. Niech nie zdziwią Cię jednak przebiegające w pobliżu czworonogi – to park szczególnie popularny wśród właścicieli psów, którzy niejednokrotnie spotykają się tu w większych grupach, aby spędzić czas wspólnie ze swoimi pupilami.

Piękno Orientu w samym centrum Wrocławia, czyli atrakcje Ogrodu Japońskiego

Na terenie Parku Szczytnickiego skrywa się jedna z istnych plenerowych perełek Wrocławia – Ogród Japoński. Ten niezwykły obszar zaprojektowany został przez japońskiego mistrza sztuki ogrodowej Mankichi Arai. Od lat ściąga w swoje podwoje fascynatów orientu i entuzjastów pięknej przyrody. Na jego terenie znaleźć można kilkaset niezwykłych gatunków roślin w postaci różnorodnych drzew, krzewów i kwiatów. Ogromną popularnością wśród odwiedzających cieszy się tamtejszy ozdobny staw, w którym turyści i miejscowi mają szansę obserwować podwodne życie przepięknych, barwnych japońskich karpi koi. Spacerujący z entuzjazmem wypowiadają się także o herbacianym pawilonie oraz zjawiskowej, orientalnej bramie. Na terenie obiektu bardzo często mają miejsce liczne wydarzenia kulturalne. Mowa tutaj między innymi o specjalnych pokazach parzenia herbaty czy nawet plenerowych koncertach. Do Ogrodu Japońskiego zaglądają przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi, zakochane pary szukające klimatycznego miejsca na romantyczny spacer, osoby nocujące w kwaterach pracowniczych, którzy poszukują chwili odpoczynku od zgiełku miasta, oraz samotnicy poszukujący miejsca nadającego się do spokojnych przemyśleń.

Fontanna Multimedialna w pobliżu Pergoli

Malownicze tereny Pergoli z atrakcją w postaci Fontanny Multimedialnej

Kolejnym pięknym miejscem szczególnie wartym odwiedzenia na terenie Wrocławia jest zlokalizowana tuż obok Hali Stulecia Pergola. Mowa tu o żelbetowej, okazałej konstrukcji spowitej przez dorodne pnącza winorośli. Spacerowanie jej alejkami gwarantuje niezwykłe doznania estetyczne. Świetnie utrzymane, barwne rośliny oraz położona w bezpośrednim sąsiedztwie Fontanna Multimedialna sprawiają, że tereny te cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród turystów, jak i miejscowych. Organizowane w sezonie letnim i wiosennym pokazy Fontanny Multimedialnej już od lat przyciągają zwiedzających dzięki niepowtarzalnej grze świateł i dźwięków. Wodne formacje i ulubione utwory muzyczne tworzą razem widowisko, które na długo pozostaje w pamięci dorosłych i dzieci. Po terenach Pergoli spacerować można zarówno latem, kiedy organizowane są tu liczne wydarzenia w postaci Festiwali Foodtrucków czy kina plenerowego, jak i jesienią, a nawet zimą. W śnieżne miesiące tuż przy Pergoli uruchomione jest bowiem czynne do późnych godzin wieczornych lodowisko, umożliwiające miejscowym i turystom wielogodzinną zabawę na łyżwach. Jeśli wynajmujesz nocleg, koniecznie rozważ opcję zwiedzenia terenów Pergoli – znajduje się ona w odległości jedynie dwóch kilometrów od budynku Trzech Kolorów.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze