| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Weekend majowy 2018 we Wrocławiu – koncerty, imprezy i atrakcje. Hostel Trzy Kolory przedstawia gwiazdy 3-Majówki!

Weekend majowy 2018 we Wrocławiu - koncerty, imprezy i atrakcje

Weekend majowy 2018 we Wrocławiu zapowiada się wieloma dniami pełnymi beztroski i okazji do relaksu. Przy odpowiednim zaplanowaniu dni wolnych możemy liczyć na urlop trwający aż 9 dni! Z tego powodu już teraz warto zarezerwować nocleg w Hostelu Trzy Kolory i zerknąć na atrakcje, jakie dla uczestników majówki przygotowały władze stolicy Dolnego Śląska. Dowiedz się, na jakie koncerty warto iść, ile kosztują bilety i jakie inne atrakcje będzie można znaleźć w centrum miasta!

Spis treści:
Gitarowy Rekord Guinnessa
Koncerty
Atrakcje kulturalne
Gdzie kupić bilety?
Idealny nocleg

 Gitarowy Rekord Guinnessa na rynku we Wrocławiu, czyli początek majówki 2018

Choć weekend majowy 2018 dla wielu rozpocznie się już 28 kwietnia, na tradycyjną, oficjalną inaugurację 3-Majówki należy poczekać aż do 1 maja. To właśnie wtedy na ścisłym Rynku Wrocławia zbiorą się tysiące gitarzystów z całej Polski, aby wspólnie wziąć udział w próbie pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Z tysiąca zabranych przez nich instrumentów w tym samym momencie rozlegnie się melodia legendarnej piosenki “Hey Joe” autorstwa Jimiego Hendrixa. To będzie już szesnasta edycja wydarzenia!

Pierwszy raz gitarowy rekord bito jeszcze w 2003 roku, choć wówczas nie udało się przebić wcześniej ustanowionego wyniku. Sukces przyszedł dopiero trzy lata później, w roku 2006, kiedy słynny hit lat 60. zagrało 1581 osób. Najwięcej gitarzystów Rynek zgromadził w roku 2016, kiedy wspólnie rozbrzmiało tam aż 7256 instrumentów.

Jeśli chodzi o edycję 2018 – organizatorzy są bardzo dobrej myśli. Zakłada się, że uda się pobić lub przynajmniej zbliżyć do rekordowego wyniku z 2016 roku. Aby wziąć udział w zabawie, nie trzeba być profesjonalnym muzykiem – wystarczy własna (lub pożyczona) gitara oraz znajomość pięciu podstawowych akordów: C,G,D,A oraz E.

Impreza związana z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpocznie się wraz z wybiciem godziny 10:00. Następnie odbędzie się koncert upamiętniający życie i twórczość legendarnego wokalisty zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. Choć 25 rocznica jego śmierci wypada w roku 2019, jego syn – Sebastian Riedel wraz z zespołem Cree zamierzają ją uczcić już podczas Majówki 2018. Wstęp na koncert jest otwarty. Wraz z zakończeniem występu w całym mieście rozpoczną się pozostałe wydarzenia związane z weekendem, na czele ze słynnym festiwalem znanym jako 3-Majówka.

Koncerty i inne atrakcje kulturalne

 Kogo zobaczymy podczas weekendu majowego na 3-Majówce 2018 we Wrocławiu? Hostel Trzy Kolory zdradza, jakie gwiazdy wystąpią na Pergoli!

Majówka 2018 we Wrocławiu nieodmiennie budzi ogromne zainteresowanie – zarówno miejscowych, jak i turystów z całej Polski. To zasługa właśnie dwóch flagowych imprez – Gitarowego Rekordu Guinnessa oraz słynnej 3-Majówki. Ta ostatnia co roku zapewnia uczestnikom niezwykłe muzyczne emocje. Wszystko dzięki występom największych światowych gwiazd. W zeszłym roku koncertem wieczoru był występ formacji The Cranberries, którego charyzmatyczna wokalistka – Dolores O’Riordan – odeszła na początku 2018 roku.
Kogo możemy się spodziewać na Pergoli? Wciąż czekamy na ostateczną rozpiskę koncertów. Do tej pory swój udział potwierdziły następujące zespoły:

 • Kreator,
 • The Dead Daisies,
 • Perfect,
 • Sinfonity,
 • Bokka,
 • Krzysztof Zalewski,
 • Organek,
 • O.S.T.R.,
 • Bass Astral x Igo,
 • Miuosh Akustycznie,
 • Kult,
 • Dubioza Kolektiv,
 • The Dumplings,
 • Ayo,
 • Pidżama Porno,
 • Nocny kochanek,
 • Jelonek,
 • Vader,
 • Coma,
 • Me and that man,
 • Mikromusic,
 • Kortez,
 • Happysad,
 • Ralph Kaminski,
 • Percival Schuttenbach „Wild Hunt Live”,
 • Waglewski Fisz Emade,
 • Grubson.

 Co jeszcze czeka nas podczas weekendu majowego 2018 we Wrocławiu? Zarezerwuj nocleg w Hostelu Trzy Kolory i przygotuj się na niezapomniane atrakcje kulturalne!

Długi majowy weekend we Wrocławiu to również okazja do skorzystania z wielu atrakcji kulturalnych, jakie miasto ma do zaoferowania w ten wyjątkowo aktywny czas. Osoby, które od siedzenia na kocu bądź rockowego koncertu wolą w tym czasie mieć do czynienia z żywą kulturą z pewnością ucieszą się na perspektywę wybrania się do teatru czy opery. To właśnie one mają teraz okazję zapoznać się z majówkowym repertuarem najciekawszych miejsc kulturalnych.

Repertuar Opery Wrocławskiej

Weekend majowy 2018 w Operze Wrocławskiej otwarty zostanie przez dwa dni ze spektaklami na podstawie najsłynniejszego dzieła Williama Shakespeare’a – “Romeo i Julia”. Mowa tu o włoskojęzycznej operze pt. „I Capuletti e i Montecchi” Vincenzo Belliniego wyreżyserowanej przez Krystiana Ladę oraz balet Sergiusza Prokofiewa pt. “Romeo i Julia” w reżyserii Jacka Tyskiego. Daty spektakli to 28 oraz 29 kwietnia, czyli sobota i niedziela poprzedzające początek długiego weekendu. Opera rozpocznie się wraz z godziną 19:00, a balet o godzinie 18:00.

Na popołudnie 3 maja zaplanowane zostało wydarzenie specjalne, które przygotowano z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszym kraju. Mowa o spektaklu stworzonym na potrzeby Święta Konstytucji 3 Maja – “Krakowiacy i Górale”, który powstał przy ścisłej współpracy z Operą Lwowską. Autorem muzyki do libretta jest Jan Stefani, który na przełomie XVIII i XIX wieku był dyrygentem polskiej Opery Narodowej. “Krakowiacy i Górale” to muzyczne widowisko z pogranicza opery i wodewilu, które po raz pierwszy wystawione zostało niedługo przed trzecim rozbiorem i utratą niepodległości przez Polskę. Dziś minęło już okrągłe sto lat od jej odzyskania – z tego powodu warto zobaczyć widowisko jeszcze raz. Reżyserią zajęła się Barbara Wiśniewska.

Repertuar Teatru Polskiego – spektakl “Okno na parlament”

Podczas weekendu poprzedzającego czas na scenie Teatru Polskiego wystawione zostanie widowisko pt. “Okno na parlament”. To spektakl inspirowany komedią Raya Cooneya, który wyreżyserowany został przez Wojciecha Pokorę – słynnego artystę kabaretowego, aktora i reżysera teatralnego, który zmarł w lutym 2018 roku. Choć największą sławę przyniosły mu role w “C.K. Dezerterach” oraz “Przygodach psa Cywila”, nie sposób przejść obojętnie wokół jego dokonań reżyserskich. O docenieniu jego talentu świadczyć może chociażby fakt, że spektakl “Okno na parlament” dziesiątki razy wznawiany był na scenie Teatru Polskiego.

Majowy weekend w Teatrze Współczesnym

Majówka we Wrocławskim Teatrze Współczesnym kusi aż dwoma interesującymi, surrealistycznymi widowiskami. Pierwszym z nich jest występ performatywny połączony z głośnym odczytem “Zakupu z dostawą na miejsce” autorstwa Tymoteusza Karpowicza. To tragikomiczna historia oddającą realia lat 60. i 70. poprzedniego wieku, gdzie jednym z głównych motywów jest zdrada małżeńska. Przedstawienie odbędzie się na Małej Scenie, w budynku zlokalizowanym przy ulicy Rzeźniczej w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 18:00.

Nie zabrakło także atrakcji przewidzianych na dalsze dni wolne. 5 i 6 maja Scena na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego zgromadzi widzów na sztuce “Zamek” na podstawie powieści Franza Kafki o tym samym tytule. Przedstawienie przeniesie nas do rzeczywistości, gdzie największe znaczenie ma hierarchia oraz system zasad i nakazów, przed którymi nie ma ucieczki, ale i nikt nie jest w stanie trzymać się ich wszystkich jednocześnie.

Majowy weekend w Teatrze Muzycznym Capitol w towarzystwie “Frankensteina”

W majówkę 2018 w Teatrze Muzycznym Capitol wystawionych zostanie aż pięć spektakli na bazie kultowego dzieła Mary Shelley pt. “Frankenstein”. Za musicalową adaptację powieści odpowiedzialni byli twórcy zaangażowani również w sukces innego spektaklu teatru Capitol – “Mistrza i Małgorzaty”. Nie zabraknie pięknych kompozycji muzycznych Piotra Dziubka w połączeniu z tekstami Rafała Dziwisza. Za niezwykłą scenografię odpowiada Damian Styrna. Krytycy artystyczni rozpływają się w zachwytach, gdy mowa o musicalu. Uważają, że ta usytuowana na granicy horroru i czarnej komedii sztuka to jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień, jakie kiedykolwiek gościły na na scenie Teatru Muzycznego Capitol. Z tego powodu warto zajrzeć do Capitolu! Spektakle “Frankenstein” odbędą się w następujących terminach:

 • 28 kwietnia (sobota) o 18:00,
 • 29 kwietnia (niedziela) o 17:00,
 • 4 maja (piątek) o 19:00,
 • 5 maja (sobota) o 18:00,
 • 6 maja (niedziela) o 17:00.

Scena teatru muzycznego

 Gdzie i w jakich cenach kupić można bilety na najciekawsze atrakcje weekendu majowego 2018 we Wrocławiu?

Bilety na organizowane we Wrocławiu wydarzenia związane z majówką 2018 plasują się w bardzo szerokiej rozpiętości cenowej. Wszystko w zależności od tego, czy planujemy uczestniczyć w jednej atrakcji, jak wyjście do teatru, czy też zakładamy trzydniowy wstęp na koncerty 3-Majówki organizowane przy zabudowaniach Hali Stulecia. Za bilet upoważniający do wstępu na jeden dzień koncertów zapłacimy 80 złotych. Dwudniowa przepustka kosztuje 130 złotych, a pełny, trzydniowy wstęp to wydatek rzędu 165 złotych.

Należy pamiętać, że w czasie długiego weekendu odbędzie się także wiele nieodpłatnych wydarzeń. Mowa między innymi o koncertach organizowanych w ramach bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa – za darmo posłuchać możemy np. występu Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree.

Punkty sprzedaży

Bilety na koncerty zakupić można poprzez witrynę internetową festiwalu oraz w punktach sprzedaży takich, jak Empik Saturn czy MediaMarkt. Znajdziemy je również na stronach internetowych związanych ze sprzedażą biletów na liczne wydarzenia kulturalne, jak BiletIn, BiletyNa czy TicketMaster.

Jeśli interesuje nas opcja spędzenia tego czasu w teatrze bądź operze, bilety na spektakle zakupimy bezpośrednio w ich kasach. Istnieje także możliwość rezerwacji bądź nabycia biletów drogą elektroniczną, należy jednak zapoznać się z regulaminem dotyczącym transakcji. Niektóre bilety po opłaceniu można wydrukować samodzielnie, po inne wejściówki należy natomiast zgłosić się odpowiednio wcześniej przed początkiem spektaklu.

Za bilet na spektakl “Frankenstein” wystawianym w Teatrze Muzycznym Capitol zapłacimy od 35 do 150 złotych. Rozpiętość cenowa zależy od lokalizacji wybranego przez nas miejsca na sali. Ceny biletów na wspominane spektakle w Operze Wrocławskiej rozpoczynają się od 50 złotych. Za wstęp na sztukę “Okno na parlament” na scenie Teatru Polskiego zapłacimy od 25 do 50 złotych za bilet normalny i od 15 do 40 złotych za ulgowy. Ceny biletów na przedstawienia organizowane we Wrocławskim Teatrze Współczesnym są stałe i wynoszą kolejno 32 i 24 złote za bilet normalny oraz zniżkowy. Ten drugi typ biletu przysługuje przede wszystkim uczniom i studentom do 26 roku życia, emerytom oraz rencistom.

 Potrzebujesz noclegu na majówkę 2018 we Wrocławiu? Wybierz hostel tuż obok Pergoli i Hali Stulecia!

Jeśli szukasz wygodnego noclegu na czas weekendu majowego 2018 we Wrocławiu, doskonale trafiłeś. Niezależnie od tego, czy do Miasta Stu Mostów przyjeżdżasz na koncerty festiwalu 3-Majówka, zamierzasz wesprzeć gitarzystów zgromadzonych podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa, czy też zainteresowała Cię oferta kulturalna na ten pełen atrakcji czas – potrzebujesz komfortowego noclegu, który pozwoli Ci w pełni cieszyć się czasem wolnym.

Jednym z miejsc, które oferuje niezwykle atrakcyjne noclegi na czas majówki, jest Hostel Trzy Kolory. To położony przy ulicy Sienkiewicza 106A obiekt zapewniający niedrogie i komfortowe noclegi w samym centrum miasta. Hostel dysponuje 2-, 3-, 4- i 5-osobowymi pokojami, które gotowe są przyjąć zarówno grupy przyjaciół, pary, jak i pojedynczych podróżników wybierających się na długi weekend do Miasta Stu Mostów. Niepodważalną zaletą noclegów w Trzech Kolorach jest ich niska cena. Z tego powodu na wynajem lokum w obiekcie pozwolić sobie mogą podróżnicy, którym zależy na możliwie największych oszczędnościach – jak np. studenci czy backpakersi.

Na wyposażeniu pokoi znaleźć można wygodne łóżka, szafki na ubrania czy inne rzeczy osobiste, lodówkę, dzięki której można bez przeszkód przechować zapasy jedzenia oraz czajnik elektryczny, dzięki któremu przygotowanie porannej kawy czy herbaty nie będzie najmniejszym problemem.

Pies york na pikniku

Jakie udogodnienia czekają na gości Trzech Kolorów?

Goście Hostelu Trzy Kolory nie muszą się także martwić o przygotowywanie posiłków – do ich dyspozycji pozostaje bowiem strefa kuchenna z wygodnym aneksem, dzięki czemu zorganizowanie śniadania czy szybkiego obiadu nie nastręcza żadnych trudności. Majówkowicze mogą w ten sposób zaoszczędzić środki finansowe, które w przeciwnym wypadku wydaliby na fastfoody i kosztowne jedzenie w restauracjach.

Obiekt odpowiada także na potrzeby związane z wieczornym relaksem po pełnym wrażeń dniu. Do dyspozycji gości pozostaje bowiem duży, wygodny salon z wielkim telewizorem. To miejsce spotkań zarówno gości noclegowni, jak i ich krewnych czy znajomych. Korzystanie z salonu daje niecodzienną szansę na poznanie fascynujących ludzi z całego świata. Trzy Kolory jest bowiem miejscem bardzo często wybieranym przez turystów zza granicy, którzy chcą zwiedzić Wrocław możliwie najmniejszym kosztem.

Co szczególnie ważne dla wszystkich, którzy wybierają się na koncerty organizowane w ramach festiwalu, Hostel Trzy Kolory zlokalizowany jest w odległości jedynie 1,5 kilometra od zabudowań Hali Stulecia i Pergoli, gdzie postawiona zostanie główna muzyczna scena. Wszyscy, którzy wybierają się na występy największych gwiazd rocka, z pewnością docenią możliwość komfortowego i szybkiego powrotu do pokoju z chwilą, gdy ucichną ostatnie melodie. Wystarczy kilkunastominutowy spacer, aby prosto spod sceny trafić do wygodnego łóżka i zmagazynować energię na kolejny pełen wrażeń dzień.

Jeśli w Trzech Kolorach skończą się dostępne w danym okresie miejsca noclegowe, warto skorzystać z oferty pozostałych placówek należących do grupy Kwatery dla Firm. We Wrocławiu znajdziemy jeszcze obiekt Vanilla Hostel & Apartments, gdzie w zależności od naszych potrzeb wynająć możemy kilkuosobowy, wygodny pokój z prywatną łazienką bądź komfortowy apartament z dostępem do kablowej telewizji. Obiekt znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia, oferując bezpośrednią bliskość takich atrakcji, jak Panorama Racławicka, muzeum wiedzy o wodzie Hydropolis czy też Akademia Sztuk Pięknych.