| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Co warto zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu i okolicach? Poznaj najciekawsze miejsca!

Ciekawe miejsca we Wrocławiu - dowiedz się, co warto zobaczyć!

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Na to pytanie odpowiadamy w krótkim przewodniku Hostelu Trzy Kolory. Stolica Dolnego Śląska oferuje niezliczone atrakcje przeznaczone zarówno dla turystów, jak i rodzimych mieszkańców miasta. Coś dla siebie znajdą także najmłodsi, gdyż Wrocław nie zapomina o miejscach tworzonych specjalnie dla dzieci. Masz wolną chwilę w Mieście Stu Mostów? Odwiedź najciekawsze miejsca!

Spis treści:
Ciekawe miejsca
Największe atrakcje
Darmowe zwiedzanie z przewodnikiem
Zaplanuj wycieczkę!
Nocleg w Hostelu Trzy Kolory

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Rynek we Wrocławiu – co warto zobaczyć w ścisłym centrum miasta, nieopodal Hostelu Trzy Kolory?

Lista atrakcji, które warto zobaczyć na rynku we Wrocławiu, nieopodal Hostelu Trzy Kolory, jest naprawdę imponująca. Serce Miasta Stu Mostów bije w otoczeniu wielu interesujących budowli posiadających fascynującą historię zamkniętą w starych murach. Wystarczy pozwolić sobie na leniwy spacer alejkami rynku, aby dostrzec zabudowania, po których na pierwszy rzut oka widać, jak wiele przeszły, i jak dużo mają jeszcze do zaoferowania mieszkańcom.

Na pierwszy ogień zdecydowanie wysuwa się późnogotycka budowla Ratusza, uważana za jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych miasta. Budynek znajduje się także na liście najlepiej zachowanych ratuszy w naszym kraju. Nie wszyscy wiedzą, że wewnątrz znajdziemy jeden z oddziałów Muzeum Miejskiego, a konkretnie – Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Znacznie bardziej popularna jest mieszcząca się w podziemiach budynku Piwnica Świdnicka – najstarsza restauracja w Europie.

Godziny otwarcia Ratusza:

 • środa – sobota: 10:00-17:00
 • niedziela: 10:00-18:00

W środy wstęp do budynku jest bezpłatny.

Wśród godnych zainteresowania obiektów zlokalizowanych na wrocławskim Rynku znajdują się także liczne historyczne kamienice. Ich elewacje budzą podziw wszystkich spacerowiczów, którzy pamiętają, aby patrzeć na coś innego niż ekran własnego telefonu. Szczególnie warto dokładniej przyjrzeć się fantazyjnym ozdobnikom widniejącym na Kamienicy Pod Gryfami, a także parze filigranowych, połączonych łukiem kamieniczek znanych jako Jaś i Małgosia. Większość turystów uważa je za symbol szczęścia i miłości w związku, chętnie robiąc sobie przy nich zdjęcia. Jaś i Małgosia to także popularne tło podczas ślubnych sesji zdjęciowych. Dopiero najbardziej uważni przechodnie zauważą, że ten spajający budynki, kamienny łuk zawiera łacińską sentencję: “Mors Janua Vitae”, co oznacza “Śmierć bramą życia”. Łuk jest bowiem pamiątką z czasów średniowiecza – stanowił fragment bramy wiodącej na cmentarz ulokowany zaraz przy budynku kościoła.

Ratusz na Rynku w Mieście Stu Mostów

Poczuliście dreszczyk grozy? Jeśli tak, pora na kolejną owianą tajemnicą atrakcję Rynku. Mowa oczywiście o słynnym Pręgierzu, czyli jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w mieście. To właśnie tutaj umawiają się znajomi planujący spędzenie czasu w ścisłym centrum miasta. Pręgierz stanowi także lokalizację chętnie wybieraną na miejsce zbiórki licznych wycieczek turystycznych. Na pierwszy rzut oka nic w tym mrocznego – ciekawie zaczyna robić się w momencie, gdy dokładniej przyjrzymy się historii nietypowego pomnika. Źródła historyczne głoszą, że jeszcze pod koniec XIX wieku ta część rynku wykorzystywana była jako przestrzeń, w której złodziei i przestępców poddawano karze chłosty. Historia pomnika zaczyna się jednak dużo wcześniej – pierwszy pręgierz miał się pojawić na wrocławskim Rynku już w XV stuleciu. Według ustaleń historyków nie służył jedynie jako miejsce, w którym wymierzano karę chłosty, ale też karę śmierci. Pomnik, który możemy podziwiać współcześnie, poza nazwą niewiele ma wspólnego z figurą sprzed wieków – drewniany średniowieczny pręgierz zniknął w odmętach historii, a jego replikę zniszczyły działania wojenne z roku 1945. Dzisiejsza wersja stanowi jednak nawiązanie do dawnej tradycji – właśnie dlatego na szczycie pręgierza zauważyć można niewielką rzeźbę przedstawiającą kata. To wspomnienie czasów, kiedy miejski Rynek nie kojarzył się jedynie z turystami i bożonarodzeniowym jarmarkiem.

Widziałeś najciekawsze atrakcje Miasta Stu Mostów? Sprawdź, co warto zobaczyć w okolicach Wrocławia!

Wiesz już, co warto zobaczyć we Wrocławiu i szukasz nowych wrażeń? Nie zapominaj, że okolice Miasta Stu Mostów również obfitują w niezwykłe i godne odwiedzenia atrakcje! Zaplanuj dłuższą wycieczkę, zabierz ze sobą trochę prowiantu i w drogę!

Niezwykłe atrakcje czekają na Ciebie w Leśnicy – dzielnicy Wrocławia oddalonej 15 kilometrów od centrum miasta. Do jej największych atrakcji należy oczywiście słynny leśnicki zamek, którego najbardziej wiekowe zabudowania datowane są na XII stulecie! W jego piwnicach znajdziemy także pozostałości architektonicznie z XIII wieku. Choć sam zamek na przestrzeni wieków ulegał licznym przebudowom i zmianom koncepcyjnym, a niejednokrotnie także zniszczeniom, gmach wciąż stanowi niezwykły popis budowlanego kunsztu. Współcześnie budynek stanowi siedzibę Centrum Kultury “Zamek” – instytucji zajmującej się organizacją wielu niezwykle interesujących wydarzeń związanych ze światem kultury. Odbywają się tu liczne wernisaże, wystawy i warsztaty artystyczne. Nie brakuje corocznych obchodów Dni Fantastyki i Festiwalu Dobrego Piwa. Coś dla siebie znajdą także entuzjaści historii – w murach zamku cyklicznie organizowany jest bowiem Jarmark Jadwiżański oraz Noc Świętojańska. Na co dzień do leśnickiego zamku opłaca wybrać się także dla licznych maratonów filmowych. Do Leśnicy warto wybrać się także bez specjalnej okazji. Gmach zamku otoczony jest bowiem niezwykle atrakcyjnym zespołem parkowo-pałacowym, gdzie z przyjemnością spędza się czas na letnich piknikach w gronie znajomych.

Do roku 1928 Leśnica miała prawa autonomicznego miasteczka. Z tego powodu, spacerując po okolicy, warto zwrócić uwagę na jej układ urbanistyczny oraz budzące podziw, świetnie zachowane wille i pięknie zdobione kamienice. Tereny te nie ucierpiały bowiem w wyniku wojennej zawieruchy w 1945 roku. Przy okazji nie zaszkodzi wstąpić także do kościoła św. Jadwigi, w którym znajdziemy gotyckie elementy architektoniczne pochodzące z czasów średniowiecza, oryginalne polichromie na sklepieniu oraz datowaną na XV wiek, oryginalną gotycką rzeźbę Madonny z Dzieciątkiem.

Choć Leśnica znajduje się w znacznej odległości od centrum, z jej zwiedzenia nie powinny rezygnować osoby pozbawione własnego środka transportu. Aby dotrzeć do dzielnicy, wystarczy wybrać jeden z tramwajów (3, 10, 20) bądź regularnie kursujący autobus. Szacowany czas dojazdu wynosi bowiem zaledwie pół godziny!

Zarezerwowałeś nocleg we Wrocławiu i nie wiesz, co zwiedzić? Wybierz się na darmowy Free Walking Tour i zwiedź miasto z przewodnikiem!

Jeśli nie do końca wiesz, co warto zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu, skorzystaj z atrakcyjnej oferty Free Walking Tour. To firma, która zajmuje się oprowadzaniem chętnych po najciekawszych punktach miasta, nie pobierając przy tym żadnej opłaty za udział w wycieczce. Planowane wypady z przewodnikiem opisane zostały na oficjalnej stronie internetowej Free Walking Tour. Zdecydowanie więcej wycieczek organizowanych jest w sezonie wiosenno-letnim, kiedy dni są dłuższe i dopisuje piękna pogoda. Spacery z przewodnikiem pogrupowane są według tematyki, jaką poruszają. Możemy trafić zarówno na wycieczkę po największych zabytkach miejskiego rynku, jak i ruszyć w trasę obejmującą najważniejsze relikty II wojny światowej i słynnej obrony Festung Breslau z roku 1945. Nie brakuje także wędrówek śladami związanych z Breslau Żydów i tutejszych noblistów. Najbardziej wytrwali zwiedzający mogą wziąć udział w wyprawie mającej na celu przybliżyć atrakcje znacznie oddalone od centrum.

Ale to nie koniec możliwości! Przewodnicy z Free Walking Tour proponują także formy wycieczek znacznie oddalone od klasycznej przechadzki po historycznych zabytkach. Mowa tu np. o trasach związanych z oglądaniem licznych murali i sztuki typu street art czy też możliwości poznania dziejów miasta z perspektywy słynnych lokalnych artystów, gwiazd muzyki czy malarzy. Pojawia się także oferta wycieczek związanych z absurdami PRL-u, które wciąż, w mniejszym bądź większym stopniu, oddziałują na codzienność Miasta Stu Mostów.

Niebanalnym pomysłem na zagospodarowanie wolnego dnia jest także udanie się na jedną z nielicznych wycieczek organizowanych przez Free Walking Tour, która przewiduje opłatę za udział. Nikogo nie powinno to jednak zdziwić, kiedy okazuje się, że motywem przewodnim spaceru jest… alkohol. A dokładniej – degustacja niezwykle smacznych piw craftowych pochodzących ze słynnych miejskich browarów.

Udział w bezpłatnych wycieczkach Free Walking Tour nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Po zakończeniu spaceru każdy z uczestników może jednak zadecydować o wręczeniu przewodnikowi dobrowolnego datku, który wspomoże dalszą działalność firmy. A wspomagać Free Walking Tour zdecydowanie warto – organizowane przez biuro wypady są bowiem bardzo dobrze przygotowane, mają interesujące motywy przewodnie oraz umożliwiają uczestnikom poszerzenie wiedzy na temat historii miasta. To świetna propozycja dla wszystkich poszukiwaczy wrażeń, którzy zdecydowali się na wypad do Miasta Stu Mostów i zamiast tradycyjnych grupowych wycieczek zdecydowanie wolą niezależność, jaką daje samodzielne podróżowanie po mieście. Wystarczy, że zjawią się w określonym czasie i miejscu, aby móc bez zobowiązań wziąć udział w eskapadzie, na którą stawili się także inni głodni ciekawostek turyści.

Widziałeś większość zabytków Miasta Stu Mostów? Hostel Trzy Kolory przedstawia inne ciekawe miejsca we Wrocławiu – to naprawdę warto zobaczyć!

Nie tylko historyczne zabytki są obiektami, które warto zobaczyć we Wrocławiu. Miasto oferuje bowiem wiele ciekawych miejsc, w których masz możliwość poczytać książkę, wypić aromatyczną kawę czy też wziąć udział w pełnej emocji grze ruchowej. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich, także te zlokalizowane w pobliżu naszego Hostelu.

Biblioteka na Dworcu Głównym PKP

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Do ciekawych miejsc na mapie Miasta Stu Mostów z pewnością zaliczyć można otwartą w maju 2017 roku filię Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znajduje się ona w głównym budynku dworca PKP, ściągając w swoje mury wszystkich podróżnych, którzy w ten sposób wypełniają sobie czas oczekiwania na pociąg. W bibliotece znajduje się bowiem imponujący zbiór ponad 20 tysięcy książek, komiksów i czasopism, które świetnie sprawdzą się jako sposób na chwilę wytchnienia przed wyruszeniem w dalszą podróż. W bibliotece nie zabrakło również filmów, audiobooków i gier planszowych. Zadowolone będą także dzieci – w obiekcie wyznaczono bowiem strefę przygotowaną specjalnie dla najmłodszych, gdzie znajdziemy wygodne miejsca do siedzenia, stanowisko komputerowe oraz pokaźną kolekcję książeczek przeznaczonych dla maluchów w różnym wieku.

Wystrój biblioteki przypomina luksusowy apartament pełen komfortowych foteli i miękkich kanap, pozwalających się prawdziwie się zrelaksować i wyciszyć przy niebanalnej lekturze. Do dyspozycji odwiedzających jest także zewnętrzny taras, dający możliwość cieszenia się ulubioną książką oraz kawą przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Godziny otwarcia biblioteki na Dworcu Głównym PKP:

 • poniedziałek – wtorek: 10:00-19:00
 • środa: 12:00-16:00
 • czwartek – piątek: 10:00-19:00
 • sobota: 10:00-15:00
 • niedziele i święta: nieczynne

Nagrania winylowe w kawiarni Vinyl Cafe

Vinyl Cafe

Vinyl Cafe to ciekawe miejsce na mapie Wrocławia, które powstało z pasji do dwóch rzeczy – kawy i muzyki. Klimatyzowane wnętrza, niezwykły wystrój i atmosfera, której nie sposób podrobić – to jedynie kilka atutów tej znajdującej się w centrum miasta, urokliwej kawiarni. Vinyl Cafe serwuje świetnej jakości kawę pochodzącą prosto z Brazylii i Kolumbii, wypiekane przez pracowników świeże ciasta i najróżniejsze odmiany aromatycznego wina. Nie brakuje także możliwości skosztowania czeskiego piwa czy też zamówienia napoju bezalkoholowego. A wszystko to przy dźwiękach największych hitów muzycznych odtwarzanych bezpośrednio z winyli na aparaturze grającej stanowiącej marzenie każdego audiofila! W kolekcji kawiarni znajduje się ponad 600 płyt najbardziej kultowych twórców muzycznych w historii. Odwiedzający mogą więc napić się kawy przy dźwiękach ulubionych artystów – Boba Dylana, Johnny’ego Casha, Boba Marleya czy Hendrixa. Nie brakuje także oryginalnych ścieżek dźwiękowych ze słynnych filmów, jak Śniadanie u Tiffany’ego czy Pulp Fiction. Goście doceniają Vinyl Cafe także za niebanalny wystrój wnętrza utrzymany w klimacie retro. Znajdziemy tu niezwykle wygodne, różnorodne fotele i sofy, kilka wysokiej jakości gramofonów oraz wiszące na ścianach plakaty związane z największymi światowymi gigantami sceny muzycznej.

Godziny otwarcia Vinyl Cafe:

 • poniedziałek – czwartek: 10:00-00:00
 • piątek – sobota: 10:00-01:00
 • niedziela: 10:00-23:00

MagicVR – Wirtualna Rzeczywistość w ścisłym centrum Wrocławia

Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć we Wrocławiu, to nie tylko kawiarnie czy przestrzenie, gdzie można w spokoju oddać się lekturze. Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń oraz sposobu na spędzenie czasu z grupą znajomych, koniecznie zajrzyj do MagicVR – ogromnego centrum rozrywki zapewniającego gry wykorzystujące technologię tzw. rzeczywistości wirtualnej, nazywanej w skrócie VR. To 700 metrów kwadratowych przestrzeni, która umożliwia emocjonującą grę ruchową wykorzystującą najnowszą technologię. Mowa tu o goglach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift oraz HTC VIVE, komputerze VR Backpack PC czy też kontrolerach, np. w formie repliki karabinu Beretta dostosowanej do gier strzelankowych.

Graficy, programiści i deweloperzy stanowiący zespół MagicVR stworzyli dwie gry wykorzystujące najnowszy sprzęt VR i dostarczające niezapomnianych wrażeń uczestnikom. Pierwsza to Zombie VR Squad, czyli rozgrywka polegająca na obronie świata przed atakiem hord niebezpiecznych zombie. Gra przewiduje udział czterech uczestników i zakłada dwa tryby: multiplayer, gdzie gracze stanowią zespół wspólnie odpierający przeciwnika, oraz indywidualny, który zakłada wzajemną rywalizację całej grupy. Rozgrywka ma miejsce na hali, w której rozmieszczona została sieć czujników VR umożliwiających bezprzewodową zabawę i intensywne zanurzenie się w apokaliptycznym świecie zombie.

Druga flagowa gra ze studia MagicVR to VR Drivers, czyli wyścigi samochodowe wspomagane wysokiej jakości sprzętem w postaci szeregu foteli WRC, gogli Oculus Rift oraz kierownicy Logitech G29 Driving Force. Zastosowane rozwiązania techniczne sprawiają, że biorąc udział w grze, poczujesz się jak zawodowy kierowca rajdowy! Pojedyncza rozgrywka trwa 20 minut, w czasie których uczestnicy biorą udział w jeździe próbnej oraz grze właściwej, na którą składa się emocjonujący wyścig po trzech różnych torach.

Godziny otwarcia MagicVR:

 • poniedziałek: nieczynne
 • wtorek – piątek: 14:00-22:00
 • sobota – niedziela: 12:00-22:00

Mężczyzna w okularach VR HTC Vive

Już wiesz, co warto zwiedzić i zobaczyć we Wrocławiu? Jeśli wybierasz się do Miasta Stu Mostów na dłużej niż jeden dzień, zarezerwuj nocleg w Hostelu Trzy Kolory!

Jeśli wiesz już, co warto zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu, pora na zadbanie o atrakcyjny nocleg na czas pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Wygodna baza wypadowa zapewniająca bezpośrednią bliskość wielu miejskich atrakcji to podstawa przy udanej wycieczce. Przy turystycznym wypadzie szczególnie polecanym obiektem do zakwaterowania jest Hostel Trzy Kolory znajdujący się przy ulicy Sienkiewicza 106A, a więc przy samym Pasażu Grunwaldzkim, zlokalizowanym w świetnie skomunikowanym centrum miasta!

Ze względu na wyjątkowo atrakcyjne ceny za wynajem pokoju obiekt Trzy Kolory to destynacja niezwykle popularna wśród turystów, studentów oraz osób korzystających z kwater dla firm. Obiekt dysponuje dwudziestoma sześcioma komfortowymi pokojami, które wyposażone zostały w wyposażenie niezbędne do wygodnego pobytu, w tym lodówkę oraz przestronną szafę mieszczącą ubrania i inne rzeczy osobiste.

Ogromną zaletą jest także lokalizacja. Nocując w Trzech Kolorach, zyskujemy bliskość wielu atrakcyjnych obiektów. Mowa tu między innymi o Ogrodzie Botanicznym, Ogrodzie Zoologicznym wraz ze słynnym oceanarium, Hali Stulecia czy też popularnej wśród turystów Fontannie Multimedialnej. A to dopiero początek listy miejsc, które naprawdę warto zobaczyć!

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze