| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Pokoje w hostelach we Wrocławiu – gdzie znajdziemy tanie kwatery na wynajem w opcji jednoosobowej?

Pokoje w hostelu Trzy Kolory we Wrocławiu oferują bardzo atrakcyjne ceny!

Pokoje w hostelach we Wrocławiu poszukiwane są przede wszystkim przez turystów, którzy potrzebują noclegu na czas pobytu w tym pięknym mieście. Hostele w stolicy Dolnego Śląska są jednak odwiedzane także przez inne grupy, w tym przez przyszłych lub obecnych studentów, którzy poszukują mieszkań czy pokojów na wynajem na stałe i muszą gdzieś się zatrzymać. W obu przypadkach nocleg w centrum miasta to idealne rozwiązanie. Dowiedzmy się więc, na co zwrócić uwagę, wybierając dobry wrocławski obiekt i w jakich miejscach znaleźć możemy warianty jednoosobowe.

Spis treści:
Poznaj ciekawych ludzi
Co z ofertami jedno i dwuosobowymi?
Miejsce dla przyszłego studenta jednej z uczelni
Kwatery idealne dla turystów
Oferta Trzech Kolorów

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Wrocławskie hostele, czyli wynajem pokoju na doby – poznaj ciekawych ludzi!

Wrocławskie hostele oferują swoim klientom przede wszystkim wynajem pokoi lub pojedynczych miejsc na doby. Doby w hostelach, podobnie jak doby hotelowe, rządzą się zwykle określonymi zasadami. Po opuszczeniu przez nas pokoju obsługa musi mieć godzinę lub dwie na posprzątanie, zmianę pościeli i przygotowanie pomieszczenia na przyjazd kolejnych gości. Zwykle w recepcji możemy więc zameldować się w dowolnych, ale popołudniowych godzinach, a opuścić kwaterę powinniśmy ostatniego dnia pobytu we wskazanej w regulaminie przedpołudniowej godzinie.

Jak już wspomnieliśmy, wynajem pokoju lub pojedynczego miejsca na okres od jednego do kilkunastu dni to możliwość, z której najczęściej korzystają studenci poszukujący mieszkania na stałe we Wrocławiu oraz turyści, którzy odwiedzają nasze miasto w celu zwiedzenia jego najciekawszych zabytków i zapoznania się z ofertą miejsc zapewniających wypoczynek oraz kontakt z kulturą i sztuką. Niezależnie od tego, co sprowadza nas do stolicy Dolnego Śląska, nocleg w hostelu to nie tylko jedna z tańszych możliwości spędzenia nocy w ciepłym łóżku w przytulnym pokoju. Czas spędzony w tego typu obiekcie może bowiem sam w sobie być również świetną przygodą i szansą poznania naprawdę ciekawych ludzi z niemal wszystkich zakątków świata! Ze względu na niskie ceny noclegi tego typu wybierają bowiem nie tylko turyści z Polski, ale też osoby zza granicy, odwiedzające nasz kraj podczas trwającej nieco dłużej wyprawy po Europie czy wręcz po świecie. Spotkamy tu więc mieszkańców z niemal wszystkich kontynentów, nawiążemy znajomości z osobami o odmiennych niż nasze obyczajach i tradycjach i będziemy mogli podzielić się ze sobą naszymi doświadczeniami. Być może nasza wizyta we Mieście Stu Mostów skończy się odwiedzinami u nowego znajomego w Ameryce Północnej, Południowej, a może nawet w Azji? Nawet jeśli nie, na pewno naszą wizytę we Wrocławiu wzbogacą miło spędzone w międzynarodowym towarzystwie wieczory.

Turyści spacerujący grupą po mieście

Czy wrocławskie hostele oferują również pokoje jednoosobowe i dwuosobowe?

Choć wrocławskie hostele oferują przede wszystkim noclegi w pokojach wieloosobowych, niektóre z nich posiadają w swojej ofercie również możliwość zakwaterowania w opcji jednoosobowej lub dwuosobowej. Niemniej jednak takie pokoje są zwykle znacznie droższe, a za „jedynkę” w najpopularniejszych obiektach znajdujących się tuż przy Rynku zapłacimy niekiedy nawet ponad 100 zł za jedną noc. Pobyt powinien jednak przede wszystkim być tani i oferować nam jak najwyższą jakość usług i komfort adekwatny do ceny. Dlatego jeżeli zależy nam na komforcie, którego nie spodziewamy się po rezerwacji 12-osobowej przestrzeni, ale jednocześnie chcielibyśmy zapłacić o wiele mniej niż za nocleg w hotelu, warto rozejrzeć się za obiektami oferującymi warianty 2-, 3- czy 4- osobowe.

Przykładem obiektu gwarantującego tanie noclegi w naprawdę dobrych warunkach jest Trzy Kolory. Zlokalizowany w sercu miasta, przy ul. Henryka Sienkiewicza, budynek ten oferuje nam możliwość wynajmu pokoju lub pojedynczego miejsca. Znajdziemy tu dwuosobowe pokoje idealne dla par czy przyjaciół, a także pokoje 3-, 4- i 5-osobowe, w których z pewnością o wiele wygodniej będzie się nam spało niż w przypominających nieco dawne schroniska w górach schroniskach starego typu, w których wciąż królują przestrzenie 8-, 10-, a nawet 12- czy 14-osobowe! W kilkuosobowej kwaterze o wiele wygodniej będzie nam też spędzać czas z przyjaciółmi, z którymi podróżujemy, nie przeszkadzając przy tym innym nocującym. Osoby podróżujące samodzielnie, które mimo wszystko szukają przede wszystkim prywatności, mogą wynająć tu też pokój dwuosobowy tylko dla siebie – koszt, jaki trzeba ponieść przy opłacie za dwie osoby jest tu bowiem i tak znacznie niższy niż koszt pokoju dla jednej osoby w którejś z pozostałych noclegowni czy nawet z najtańszych hoteli Wrocławia.

Pokój w hostelu dla przyszłego studenta jednej z wrocławskich uczelni

Z noclegów we Wrocławiu korzystają oczywiście także przyszli i obecni studenci licznych w tym mieście uczelni. Co roku do miasta zjeżdżają bowiem dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy młodych ludzi, którzy w październiku planują rozpocząć studia na Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice, Akademii Medycznej czy jednej z innych szkół wyższych znajdujących się w stolicy Dolnego Śląska. Większość z nich nie pochodzi ani z Wrocławia, ani nawet z okolicznych miejscowości! Do naszego miasta co roku przyjeżdżają studenci z najodleglejszych zakątków kraju, dla których podróż oznacza przynajmniej kilka godzin spędzonych w pociągu czy autobusie. Aby uniknąć niewygód związanych z koniecznością przyjeżdżania do miasta w celu znalezienia mieszkania na stałe, młodzi ludzie zatrzymują się często w noclegowniach. Przyciąga ich tu oczywiście możliwość wygodnego przenocowania, ale też niskie ceny.

Ponadto będąc na miejscu, przyszli studenci mają możliwość obejrzenia na żywo każdego mieszkania wyszukanego poprzez jedno z licznych ogłoszeń on-line. W przypadku podejmowania tak poważnej decyzji, jaką jest wynajem mieszkania przynajmniej na kolejny semestr, zobaczenie lokalu na własne oczy jest bardzo ważne – daje nam bowiem o wiele lepszy pogląd na to, w jakim stanie się on znajduje, jak wygląda okolica i czy na pewno okazyjna cena jest okazyjna, czy może właściciel stara się ukryć pewne wady przed przyszłymi lokatorami. Odwiedzając dane mieszkanie samodzielnie, możemy podjąć świadomą decyzję, a tej możliwości nie daje nam raczej obejrzenie odpowiednio zrobionych zdjęć zamieszczonych w Internecie. Nie kupujmy więc kota w worku i przed wynajęciem studenckiego mieszkania przyjedźmy do Miasta Stu Mostów i sami oceńmy, czy dana oferta jest warta naszej uwagi!

Zatrzymując się w hostelu we Wrocławiu, mamy jeszcze jedną możliwość, która z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniego mieszkania na wynajem. Jest nią szansa na odwiedzenie kilku mieszkań w ciągu paru dni, co umożliwia nam sprawdzenie ofert i przekonanie się, na co możemy liczyć za kwotę, którą planujemy przeznaczyć na wynajem lokum. Dodatkowo ułatwi nam to wi-fi dostępne w każdym pokoju Trzech Kolorów. A jeżeli żadna oferta nie spełni naszych oczekiwań, możemy przedłużyć pobyt i poszukać kolejnych ogłoszeń – aż do skutku!

Mężczyzna podróżujący pieszo z walizką

Pokoje w hostelach w centrum Wrocławia – idealne dla turystów!

Pokoje w takich hostelach, takich jak znajdujący się w centrum Wrocławia obiekt Trzy Kolory, są jednak przede wszystkim zaprojektowane dla turystów. To oni stanowią główną grupę korzystającą na co dzień z tego typu usług. Z czego to wynika? Przede wszystkim oczywiście z niskich cen. Niemniej istotna jest także lokalizacja. Nocleg w centrum miasta, które planujemy zwiedzić, gwarantuje nam łatwość dojazdu do wszystkich najważniejszych miejsc, zabytków, ogrodów i ciekawych restauracji czy knajp. Jakie atrakcje znajdziemy w bezpośredniej okolicy budynku Trzech Kolorów?

Hala Stulecia

Jeżeli zdecydujemy się na pobyt w budynku Trzech Kolorów, wszędzie właściwie możemy się wybrać pieszo. Od jednego z najważniejszych zabytków, jakim bez wątpienia jest Hala Stulecia, wybudowana w 1913 roku w setną rocznicę wydania w ówczesnym Breslau odezwy cesarza Fryderyka Wilhelma III wzywającej lud Rzeszy do powszechnego oporu przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Budynek wzniesiony w stylu ekspresjonistycznym został wpisany na listę obiektów światowego dziedzictwa UNESCO w 2006 roku i jest obecnie jedynym znajdującym się na niej zabytkiem Wrocławia.

Ogród Zoologiczny

Niecałe 20 minut od budynku Trzech Kolorów znajduje się również sąsiadujące z Halą Stulecia ZOO, które powstało już w 1865 roku i jest najstarszym znajdującym się na terenie ziem polskich obiektem tego typu. Wrocławski ogród zoologiczny ma aż 33 hektary powierzchni i pod względem liczby znajdujących się w nim gatunków zwierząt – jest ich ponad 1100! – zajmuje trzecie miejsce wśród ogrodów zoologicznych całego świata. Turystów przyciąga tu przede wszystkim otwarte zaledwie kilka lat temu Afrykarium, czyli ogromny pawilon, w którym znajdziemy gatunki z każdej części Afryki – od wybrzeża Morza Czerwonego przez Afrykę Wschodnią, Kanał Mozambicki oraz dżunglę w dorzeczu Konga. Afrykarium połączone jest z oceanarium, w którym znajdują się dziesiątki tysięcy ryb i innych przedstawicieli wodnej fauny, w tym żółwie wodne, płaszczki, rekiny i inne gatunki zwierząt.

Panorama Racławicka

Dwudziestominutowy spacer w przeciwnym kierunku dzieli nasz budynek od innego ważnego miejsca na mapie miasta, jakim jest Panorama Racławicka. Ten charakterystyczny okrągły budynek mieści w sobie wielkich rozmiarów obraz, będący panoramicznym przedstawieniem Bitwy pod Racławicami, która odbyła się w 1794 roku. Obraz powstał niecały wiek później – malowany był bowiem w latach 1893-1894 – a początkowo eksponowano go w specjalnie do tego celu wzniesionej rotundzie znajdującej się na terenie Parku Stryjskiego we Lwowie. Po II wojnie światowej obraz trafił do Wrocławia, choć tu, również w specjalnie zaprojektowanym budynku, został on zaprezentowany szerokiej publiczności dopiero w roku 1985. Obraz ten ma naprawdę godne uwagi wymiary – jego przestrzeń malarska to 114 metrów długości i 15 metrów wysokości, czyli aż 1800 metrów kwadratowych tkaniny. Do zagruntowania tak dużej powierzchni konieczne było zużycie aż 750 kg farby.

Serce miasta – staromiejski Rynek

Nieco dalej, bo około 30 minut pieszo budynku Trzech Kolorów znajduje się Rynek i sąsiadujący z nim Plac Solny. W Rynku i otaczających go uliczkach skosztujemy kuchni z niemal każdego zakątku świata – od Włoch i Hiszpanii przez Ukrainę i Gruzję aż po Meksyk i Chiny. To tutaj znajduje się również wrocławski Ratusz, którego budowę rozpoczęto w tym miejscu już w XIII wieku. Niedaleko znajdziemy również kościół Św. Elżbiety, którego wieża – tuż obok znajdujących się na Ostrowie Tumskim wież Katedry – stanowi jeden z najbardziej widocznych punktów w panoramie Starego Miasta. Na Rynku znajdują się również dwa zabytki najczęściej wybierane zarówno przez mieszkańców, jak i przez osoby odwiedzające Wrocław jako orientacyjne punkty spotkań, czyli replika średniowiecznego pręgierza oraz przewieziony po zakończeniu II wojny światowej ze Lwowa pomnik hrabiego Aleksandra Fredry. Na Placu Solnym będziemy mogli natomiast zobaczyć działający przez cały rok targ kwiatowy, na którym część stoisk pracuje do późnych godzin nocnych, a niekiedy nawet przez całą dobę!

Kamienice na miejskim Rynku

Oferta wrocławskiego hostelu Trzy Kolory, czyli tanie noclegi dla studentów, pracowników firm i dla turystów!

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

W ofercie wrocławskiego hostelu Trzy Kolory znajdziemy więc przede wszystkim tanie noclegi – zarówno dla studentów czy turystów, jak i dla pracowników firm. Co to jednak dokładnie znaczy? Zapoznajmy się z ofertą i cennikiem!

W budynku znajduje się aż 26 pokoi, w których nocować może jednocześnie nawet do 91 osób. Cena zależna jest przede wszystkim od tego, czy decydujemy się na pobyt w wariancie 2-, 3-, 4- czy też może 5-osobowym. Najtańsze są oczywiście noce spędzone w przestrzeniach 5-osobowych – ich ceny zaczynają się już od 30 złotych za noc za osobę przy pobytach od 6 nocy wzwyż. Również 30 złotych za dobę zapłacimy za nocleg w pokoju trzy- lub czteroosobowym w przypadku wynajmu miejsca na 7 lub więcej nocy. Za pobyt w wersji dwuosobowej zapłacimy natomiast od 35 złotych za osobę za każdą spędzoną w obiekcie noc w przypadku pobytów trwających minimum 14 dni, podczas gdy pobyt w kwaterze dla dwóch osób przez minimum cztery noce to koszt 40 złotych za każdą z nich za osobę. Jak widzimy ceny w Trzech Kolorach zmniejszają się z dnia na dzień, a ostateczny koszt naszego pobytu uzależniony jest od tego, jak długo będzie on trwał. Im dłużej trwa nasz pobyt, tym niższe są ceny, jakie zapłacimy za pobyt!

Każda z kwater wyposażona jest w wygodne łóżka pojedyncze i piętrowe z komfortowymi materacami i świeżą pościelą, zmienianą zawsze tuż przed przyjazdem kolejnych gości. W pokojach jest również dostęp do telewizji kablowej oraz bezprzewodowego Internetu. Każdy jest ponadto wyposażony w lodówkę i czajnik. W budynku znajduje się także aż 10 ogólnodostępnych łazienek z prysznicami i toaletami oraz dwie kuchnie, w których możemy sami lub z innymi mieszkańcami przyrządzać posiłki i korzystać z dostępnego sprzętu kuchennego.

Doba w hostelowa zaczyna się o godzinie 13:00, a kończy o 10:00 następnego dnia. Zakończenie pobytu musi być równoznaczne ze zdaniem kluczy i odbiorem pokoju, w którym nocowaliśmy, przez pracownika. W dniu przyjazdu pobierana jest dodatkowa kaucja, stanowiąca zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia mienia, którą zwracamy po zakończeniu pobytu.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze