Hoteli, hosteli i kwater pracowniczych jest we Wrocławiu wiele – zarówno w centrum miasta, jak i w nieco oddalonych od niego dzielnicach. W związku z dłuższymi wyjazdami służbowymi pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia noclegu swoim podwładnym. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Czym powinien charakteryzować się dobry hotel lub hostel oraz co powinno znajdować się w pokojach służbowych do wynajęcia? I jakie miejsca sprzyjają integracji i dobrej atmosferze wśród gości? Podpowiadamy, jak znaleźć obiekt, którego właściciele mają na uwadze koszty prowadzenia firmy i przygotowują specjalne oferty dla przedsiębiorstw. Wybierz najlepsze pokoje i przy okazji poznaj największe uroki stolicy Dolnego Śląska!
Spis treści:
Standard pokoi
Atrakcyjne oferty
Baza ofert w centrum
Cenniki
Co warto zobaczyć w Mieście Stu Mostów?
Pokoje w hotelu pracowniczym a nocleg w hostelu we Wrocławiu – czym różnią się od siebie różne kwatery dla osób w delegacji?
Pokoje w hotelu pracowniczym we Wrocławiu i innych miastach Polski mogą być dużo droższe od pokoi w hostelu, a bardzo podobne lub takie same jeżeli chodzi o standard. Czasami zdarza się, że ludzie niesłusznie kojarzą te drugie z bardzo niską jakością pobytu, a to nie w komforcie tkwi podstawowa różnica między tymi dwoma formami zakwaterowania. Hostel, oprócz pokoi jedno-, dwu-, czy trzyosobowych ma w ofercie także sypialnie wieloosobowe. Nie trzeba wynajmować całego pokoju, a można po prostu konkretną liczbę miejsc. Takie właśnie duże pomieszczenia są idealne dla większej grupy – zdecydowanie sprzyjają integracji. Oczywiście jeżeli wolimy zarezerwować kilka oddzielnych pokoi, na przykład osobno dla kobiet i mężczyzn, jak najbardziej istnieje taka możliwość. W obiektach tego typu znajdują się także inne pomieszczenia wspólne – duże łazienki, toalety i kuchnie z wyposażeniem oraz jadalnie i salony.
Obiekty pracownicze wyróżniają się zazwyczaj luźną atmosferą. Dlatego warto zarezerwować nocleg właśnie w takim miejscu, które specjalizuje się w obsłudze dużych grup. W pokojach pracowniczych znajdują się wygodne łóżka (często piętrowe), stoliki, krzesła i szafy. Zazwyczaj na wyposażeniu jest także telewizor lub radio. Można też korzystać ze wszystkich sprzętów znajdujących się w pomieszczeniach wspólnych – na przykład stołu bilardowego w salonie dużego telewizora w świetlicy. Wspólna kuchnia jest zazwyczaj wyposażona we wszystkie niezbędne do przygotowania posiłku akcesoria i urządzenia. Można także znaleźć w szafkach kawę i herbatę, z których goście mogą korzystać bez ograniczeń. Również zorganizowanie wspólnego śniadania nie będzie problemem w ogólnodostępnej kuchni. Wygodna jadalnia z dużą liczbą krzeseł pozwoli na spędzenie razem czasu przed obowiązkami służbowymi lub po – na obiedzie czy kolacji. Wystarczy zrobić zakupy w pobliskim sklepie. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo szukać posiłków w drogich restauracjach czy barach. Zazwyczaj hostele nie podają posiłków, ale można z powodzeniem przygotować je samodzielnie.
Kolejną ważną zaletą kwater pracowniczych są oczywiście ceny. Z reguły koszt jednego noclegu oscyluje w granicach od 30 do 60 złotych. Warto sprawdzać różne oferty oraz dopytywać o zniżki dla firm – z reguły właściciele tego typu obiektów są otwarci na negocjacje. Czasami przy rezerwacjach obejmujących długi okres czasu gospodarze obniżają cenę nawet o wartość podatku VAT. Obiekty pracownicze często stają się także miejscami spotkań. Reprezentanci różnych firm nocujący w tym samym miejscu mogą wymienić się kontaktami służbowymi albo wybrać się na wspólne zwiedzanie miasta. Możemy zapytać obsługę, co warto odwiedzić podczas pobytu, jakie zabytki cieszą się największym powodzeniem wśród turystów albo gdzie można udać się na miły spacer. W noclegowniach tego typu często też zatrzymują się obcokrajowcy – rozmowa z nimi to szansa na ćwiczenie języka oraz na poznanie innej kultury.
Tanie hotele i hostele pracownicze we Wrocławiu – w jakich częściach miasta je znajdziemy i na co warto zwrócić uwagę przy rezerwacji noclegu dla podwładnych?
Za szukanie taniego hotelu pracowniczego we Wrocławiu warto zabrać się co najmniej dwa tygodnie przed zaplanowaną delegacją, zwłaszcza jeśli wyjazd będzie obejmował weekend. Wrocław jest miastem bardzo popularnym wśród turystów w każdym wieku – wiele osób planuje choćby krótkie wycieczki do Miasta Stu Mostów właśnie na sobotę i niedzielę. Grupy znajomych, pary i osoby podróżujące w pojedynkę bardzo często rezerwują pobyt w tanich hotelach lub hostelach, dlatego też odkładając rezerwację pokoju na ostatnią chwilę, należy się liczyć z ryzykiem, że wiele miejsc będzie już zajętych.
Hotele pracownicze powinny być czyste i zadbane. Jeżeli dana kwatera posiada na swojej stronie internetowej zdjęcia, to nie ma się co obawiać o stan pokoi. Fotografie oddają faktyczny stan obiektu. Obecnie wiele miejsc noclegowych oferuje możliwość rezerwacji dowolnej liczby miejsc przez systemy internetowe lub aplikacje na telefon. Jest to oczywiście bardzo wygodne i znacznie ułatwia proces wyboru i rezerwacji taniego pokoju. W razie dodatkowych pytań warto jeszcze zadzwonić lub napisać e-mail. Jeżeli spotkamy się z miłą odpowiedzią i kulturalnym podejściem, jest to bardzo dobry znak i wyraz profesjonalizmu. W hostelu powinno być dostępne darmowe Wi-Fi dla gości, co jest szczególnie istotne w przypadku rezerwacji pobytu dla osób, które korzystają z komputera, ponieważ może pojawić się pilna potrzeba wysłania wiadomości albo zalogowania się na firmowe serwery. Warto także sprawdzać opinie o wybranej formie zakwaterowania na stronach internetowych, które zbierają oferty z wielu miejsc.
Oprócz tego, czy hotel pracowniczy we Wrocławiu jest tani czy drogi, liczy się także lokalizacja obiektu. Oczywiście wszystko zależy od tego, dokąd zameldowani goście powinni mieć z wybranego obiektu blisko. Uniwersalne i dobrze skomunikowane z każdą częścią miasta będą okolice Rynku i Dworca Głównego, czyli takie ulice jak: Świdnicka, Odrzańska, Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego, Białoskórnicza, czy plac Jana Pawła II. Kolejna lokalizacja sprawdzająca się szczególnie dobrze w przypadku delegacji to okolice Placu Grunwaldzkiego. Wokół znajduje się wiele centrów biznesowych oraz uczelni wyższych; łatwo stąd również dojechać do różnych fabryk i zakładów produkcyjnych. Szukając taniego obiektu w tej lokalizacji, warto zwrócić uwagę na takie ulice jak: Sienkiewicza, Mickiewicza, Świętego Idziego, Świętego Józefa, Parkowa czy Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego.
Szukasz hotelu pracowniczego w centrum Wrocławia? Wybierz Trzy Kolory – profesjonalną bazę noclegową dla firm położoną w samym sercu świata biznesu i nauki
Hotel pracowniczy we wrocławskim centrum to najwygodniejsza opcja dla osób wybierających się na delegację do stolicy Dolnego Śląska. Dobre oferty dla firm można znaleźć w Trzech Kolorach – hostelu położonym przy ulicy Sienkiewicza 106A w malowniczej, klimatycznej kamienicy. Duże doświadczenie właścicieli w branży hotelarskiej to gwarancja komfortowego pobytu. Trzy Kolory to jeden z trzech obiektów w grupie Kwatery dla Firm. W kamienicy znajduje się dwadzieścia sześć pokoi, w których może przenocować blisko dziewięćdziesiąt osób. Goście mają do wyboru wygodne, schludne pokoje dla dwóch, trzech, czterech lub pięciu osób. W budynku znajduje się aż dziesięć łazienek oraz dwie kuchnie i dwa aneksy kuchenne. Jest także salon z telewizją kablową. Przed obiektem znajduje się parking, na którym zmieści się kilkadziesiąt aut oraz mały park.
Obiekt pracowniczy Trzy Kolory jest zlokalizowany w ścisłym centrum. W odległości odpowiedniej na spacer znajduje się Grunwaldzki Business Center, Uniwersytet Przyrodniczy, Medyczny i Wrocławski, Politechnika Wrocławska oraz Pasaż Grunwaldzki, Ogród Zoologiczny i Hala Stulecia. Ponieważ sami prowadzimy firmę i wiemy, z jakimi kosztami wiąże się utrzymanie działalności, pragniemy, aby Trzy Kolory przyczyniły się w dużym stopniu do obniżenia kosztów działalności dla firm spoza Wrocławia. Doskonale wiemy, czego oczekują osoby będące na delegacji oraz jakie miejsca polecić chętnym do zwiedzania, nawet przy małej ilości czasu wolnego. Gwarantujemy tanie noclegi w sercu miasta, profesjonalną obsługę i udaną współpracę.
Przygotowaliśmy dla naszych gości wyjątkową ofertę na dłuższe wyjazdy służbowe bądź prywatne. U nas z każdym kolejnym noclegiem zmniejszają się koszty wynajmu pokoju. Obniżamy ceny już od drugiego dnia pobytu. Koszt jednej nocy w pokoju pięcioosobowym to jedynie 50 złotych. Cena spada już z drugim dniem – za kolejną dobę zapłacisz 45 złotych. Za trzecią – 40, czwartą i piątą – 35 złotych. Po szóstej dobie koszt następnych noclegów to już tylko 30 złotych. Mamy w ofercie także specjalne pakiety dla grup i klientów indywidualnych, planujących pobyt dłuższy niż miesiąc – wtedy przez całe trzydzieści dni wynajmiesz u nas miejsce do spania w atrakcyjnych cenach od 650 do 750 złotych. To daje niewiele ponad dwadzieścia złotych za dobę! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty nie tylko firmy, ale także turystów.
Hotele pracownicze we Wrocławiu – czy ceny noclegów zmieniają się w zależności od sezonu i lokalizacji?
Hotele i hostele pracownicze we Wrocławiu przeważnie mają stałe ceny o każdej porze roku. Nie trzeba się obawiać, że w czerwcu czy lipcu koszt noclegu będzie wyższy ze względu na sezon wakacyjny. Kwatery tego typu działają przez cały rok i rezerwując miejsce, możemy spodziewać się takiej samej ceny za pobyt niezależnie od miesiąca, na jaki zaplanowany jest wyjazd. I choć Wrocław to miasto uwielbiane przez turystów z całego świata – raczej nie obowiązuje tu okres ze wzmożoną liczbą odwiedzających. Co innego oczywiście w miejscowościach nadmorskich czy w górach – tam nawet ceny kwater mogą wzrastać latem lub zimą. Stolica Dolnego Śląska jest celem podróży przez okrągły rok, tak więc przybycie do miasta turystów nie zmienia kosztu noclegu. Oprócz wycieczkowiczów Miasto Stu Mostów cały czas odwiedzają także reprezentanci różnych firm będący w delegacjach. Dedykowanych dla nich form zakwaterowania w dobrych cenach jest jednak na tyle dużo, że każdy znajdzie dla siebie przytulny pokój.
Inne pytanie, jakie często zadają sobie osoby szukające hoteli pracowniczych, to: czy ceny rosną w zależności od położenia kwatery bliżej centrum? Odpowiedzią jest kolejna dobra wiadomość – lokalizacja nieznacznie wpływa na koszt pobytu w jednym z wrocławskich hosteli. Jeżeli już zaobserwujemy różnice w cenie to będą one niewielkie. Dlatego śmiało możemy rezerwować obiekt w samym centrum bez obawy, że nie wystarczy nam budżetu. Jedyne co może się zmieniać w zależności od lokalizacji to obłożenie obiektu. Jeżeli jednak zadbamy o dokonanie rezerwacji odpowiednio wcześniej przed planowanym spotkaniem biznesowym czy dłuższym pobytem podwładnych we Wrocławiu nie będziemy mieć kłopotu z dostępnością miejsc nawet w okolicach Rynku czy Placu Grunwaldzkiego.
Co warto zwiedzić we Wrocławiu podczas pobytu w hotelu pracowniczym? Podpowiadamy miejsca, w które warto zajrzeć, nawet dysponując niewielką ilością wolnego czasu!
Służbowy wyjazd do Wrocławia i nocleg w hotelu pracowniczym to doskonała okazja, aby zwiedzić choć małą część miasta. Na szczęście w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo dużo atrakcji, których nie trzeba planować z wyprzedzeniem. Warto wybrać się chociażby na spacer wokół Rynku lub na Ostrów Tumski. Gdy pogoda dopisze, można też udać się do Ogrodu Botanicznego lub Japońskiego – zwiedzanie jednego z tych parków zajmie około godziny. Kolejnym miejscem, które zarówno miejscowi jak i turyści odwiedzają z przyjemnością jest Pergola przy Hali Stulecia. Szczególnie ciekawie jest wybrać się tam pod koniec dnia, ponieważ wieczorami przy fontannie odbywają się widowiskowe i darmowe pokazy multimedialne.
Jeżeli już mowa o spacerach – będąc w Mieście Stu Mostów aż szkoda nie przejść przez kilka z nich. Szczególnie majestatycznie prezentują się Most Zwierzyniecki niedaleko zoo oraz Most Grunwaldzki, w pobliżu którego znajduje się fantastyczny, spacerowy Bulwar Xawerego Dunikowskiego. Niezwykłą historię kryje w sobie Most Trzebnicki, przy którym stoi krzyż z zaznaczonym poziomem, jaki osiągnęła woda podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Z kolei Most Tumski (zwany także Mostem Zakochanych) nosi niejedną, a setki historii – miłosnych oczywiście. Nosi dosłownie, bo na metalowych poręczach pary wieszają kłódki ze swoimi imionami jako talizman, który ma służyć szczęściu w miłości. Warto przejść także przez Most i Kładkę Piaskową w drodze na Wyspę Słodową. Niezwykły klimat tego miejsca tworzą ludzie, którzy odpoczywają na trawie oraz zacumowane na Odrze barki, na których można napić się piwa czy soku.
Wrocław to miasto mocno rozwinięte gastronomicznie. Warto wybrać się na spotkanie służbowe do jednej z tutejszych miłych kawiarni lub na lunch do przytulnego bistro czy dobrej restauracji. Prawdziwą kopalnią ciekawych miejscówek od niedawna jest Przedmieście Odrzańskie, czyli Nadodrze, które wciąż się rozwija. Warto zajrzeć w tę dzielnicę, nawet jeśli już kilkukrotnie odwiedzaliśmy miasto w interesach, ponieważ stale przybywa tu nowych, ciekawych konceptów gastronomicznych i artystycznych. Możemy śmiało zapuszczać się w boczne uliczki i odkrywać uroki tej części miasta. Znajdziemy miejsca zarówno z tradycyjną kuchnią polską, jak i z nowoczesną kuchnią światową. Warto zapytać obsługę naszego miejsca zakwaterowania, jaki punkt w okolicy godny jest polecenia na kawę, lunch czy kolację. Opłaca się słuchać opinii osób zatrudnionych w obiekcie, ponieważ doskonale znają najbliższą dzielnicę i mogą podpowiedzieć naprawdę niebanalne miejsca do odwiedzenia.