| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, czyli świąteczne szaleństwo na Rynku!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - świąteczne szaleństwo z Hostelem Trzy Kolory

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jedna z najważniejszych zimowych atrakcji, którą szczególnie warto odwiedzić w czasie pobytu w Hostelu Trzy Kolory. Jest to bowiem okres pełen świątecznej magii, kiedy centrum miasta zamienia się w krainę żywcem wyciągniętą z opowieści o Świętym Mikołaju, pracowitych elfach i Królowej Śniegu. Poczuj tę niepowtarzalną atmosferę, spróbuj bożonarodzeniowych przysmaków i odkryj w sobie dziecięcą radość oczekiwania na jedyny taki czas w roku!

Spis treści:
Historia świątecznych targów
Data i miejsce
Najciekawsze atrakcje
Nasza oferta

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Hostel Trzy Kolory przedstawia kilka słów na temat historii Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy, który co roku dumnie wypełnia uliczki Rynku we Wrocławiu, to wspaniała tradycja, dzięki której licznie odwiedzający stolicę Dolnego Śląska turyści i miejscowi mogą się zaopatrzyć w oryginalne świąteczne podarki i skosztować smakołyków z całego świata. Nie brak tu niepowtarzalnych wyrobów rękodzielniczych, świątecznych ozdób i tradycyjnych produktów z wielu zakątków Polski. Co ciekawe, w 2014 roku targ został wpisany na listę 12 najpiękniejszych jarmarków w Europie opublikowaną przez portal „The Huffington Post”. Jest się czym chwalić, gdyż pojawił się tam w towarzystwie historycznych kiermaszów od stuleci organizowanych we Francji (Strasburg) i Niemczech (Frankfurt i Norymberga). Doceniono jego niepowtarzalną, magiczną atmosferę i urok wyjątkowo pieczołowicie wykończonych, drewnianych domków. Zanim szczegółowo scharakteryzujemy poszczególne atrakcje jarmarku, warto dowiedzieć się kilku rzeczy na temat jego historii.

600 lat historii niemieckich kramów

Prawdziwym zagłębiem świątecznych jarmarków są Niemcy, gdzie pierwsze zimowe kramy stawiane były już w XIV wieku. Pierwotnie targi odbywały się tylko przez jeden dzień, jednak ich formuła bardzo spodobała się miejskiej ludności. I tak okres, w którym drewniane stoiska z świątecznymi łakociami kusiły przechodniów, stopniowo się wydłużał. Obecnie na terenie Niemiec organizowanych jest ponad 100 bożonarodzeniowych jarmarków, z których najstarszy ma obecnie ponad 600-letnią tradycję! To Streizelmarkt, który na ulicach Drezna pojawia się już od 1434 roku.

Ozdoby świąteczne - plasterki cytryny

Pierwszy jarmark we Wrocławiu

Znany i lubiany Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu we współczesnej odsłonie odbywa się już od 10 lat, jednak tradycja organizowania świątecznych kiermaszów w stolicy Dolnego Śląska jest znacznie dłuższa. Pierwsze zapiski dotyczące tego typu wydarzenia pochodzą XVI wieku, kiedy to straganiki z łakociami i rękodziełem wystawiane były bezpośrednio na miejskim Rynku. Z czasem kiermasz przeniesiono na plac Nowy Targ. Choć bieg historii sprawił, że organizacja jarmarku we Wrocławiu została wstrzymana na wiele lat, dziś na przełomie listopada i grudnia w Mieście Stu Mostów możemy cieszyć się labiryntami kramików i atmosferą żywcem wyciągniętą ze świątecznej pocztówki.

Do kiedy czynne będą stoiska kiermaszu? Hostel Trzy Kolory przedstawia datę, godziny otwarcia i inne cenne informacje o przebiegu Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu to obowiązkowy punkt na liście zimowych atrakcji. Na kiermasz ochoczo wybierają się zarówno miejscowi, jak i turyści tłumnie odwiedzający stolicę Dolnego Śląska. O ile pierwsza grupa z atmosferą kiermaszu ma do czynienia nawet przy okazji udania się na zakupy czy też w drodze do pracy, o tyle przyjezdni niejednokrotnie planują wizytę we Wrocławiu specjalnie ze względu na to wydarzenie. Już teraz zarezerwuj nocleg w Hostelu Trzy Kolory aby móc w pełni cieszyć się świąteczną magią!

Poznaj datę Jarmarku i zaplanuj swój czas wolny!

Rok 2018 przyniósł pewną istotną zmianę w długości trwania wydarzeń związanych z organizacją kiermaszu. Odbędzie się on w terminie od 23 listopada do 31 grudnia. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii świąteczne stragany cieszyć będą przechodniów aż do Sylwestra! To ponad miesiąc na zrobienie wymarzonych zakupów, skosztowanie tradycyjnych wyrobów i wzięcie udziału w licznych atrakcjach, o których szerzej opowiemy w dalszej części niniejszego artykułu. Termin jest także niezwykle atrakcyjny dla osób przyjezdnych, które mają dzięki temu znacznie więcej czasu na organizację swojej wizyty w mieście.

W jakim miejscu szukać kiermaszu?

Kiermasz, podobnie jak w roku poprzednim, zorganizowany zostanie w samym sercu Wrocławia. Drewniane kramiki spotkać będzie można w następujących rejonach:

  • płyta Placu Solnego,
  • ulica Świdnicka, a dokładnej – przestrzeń rozciągająca się od Rynku do przejścia podziemnego,
  • północna, wschodnia i południowa ściana Rynku,
  • ulica Oławska, a dokładniej – przestrzeń rozciągająca się od Rynku aż do skrzyżowania z ulicą Szewską.

Godziny otwarcia

Kramy otwarte będą w godzinach 10:00-21:00. Oznacza to, że goście kiermaszu dysponować będą solidnym zapasem czasu na skompletowanie świątecznych zakupów, spróbowanie dostępnych w sprzedaży specjałów czy też aromatycznego grzańca w gronie najbliższych. W niektórych drewnianych domkach obsługa będzie do dyspozycji aż do ostatniego klienta.

Jakie atrakcje czekają na gości wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego? Hostel Trzy Kolory prezentuje program wydarzeń!

Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu to sposobność, aby wziąć udział w atrakcjach, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Jeśli do tej pory nie udało Ci się przespacerować pomiędzy drewnianymi kramikami pełnymi rękodzielniczych wyrobów, posłuchać radosnego, przedświątecznego gwaru i skosztować lokalnych specjałów, koniecznie zaplanuj wizytę w Mieście Stu Mostów! Poznaj listę atrakcji, które zachwycą gości kiermaszu w roku 2018.

Zakochana para na świątecznym kiermaszu

Drewniane domki z niepowtarzalnymi wyrobami

Okres przedświąteczny nieodmiennie kojarzy się z prawdziwym szałem zakupów. Nie inaczej wygląda to w przypadku kiermaszu, na którym znaleźć można setki stoisk pełnych oryginalnych wyrobów. Część z nich z pewnością idealnie nada się na świąteczne podarki! W drewnianych domkach sprzedawane są między innymi zabawki, ozdoby, pięknie wykończona odzież bądź ręcznie wytwarzana biżuteria. Nie zabraknie pięknie wyszywanych obrusów, ozdobnych skarpet do powieszenia na kominku, aniołków z masy solnej, które przystroją każdą choinkę czy filcowych toreb o niepowtarzalnym wzornictwie. Entuzjaści zakupów natkną się także na ręcznie dziergane szaliczki, pięknie zdobione bożonarodzeniowe świece z pszczelego wosku, ręcznie malowane komplety bombek czy też puszyste, zimowe czapki w różnych rozmiarach.

Smakołyki z całego świata

Tereny kiermaszu na ponad miesiąc zamienią się w prawdziwy raj dla łasuchów. Drewniane stoiska oferować będą bowiem najróżniejsze specjały spotykane w światowej kuchni. Mowa tutaj między innymi o francuskich naleśnikach, węgierskich kołaczach i langoszach, czy też najlepszych serach prosto z Austrii. Wielbiciele słodyczy z pewnością docenią hiszpańskie churros i turecką baklavę, a fanów rodzimych specjałów z pewnością ucieszy ogromny wybór słodkich pierniczków. Nie zabraknie także wielu rodzajów grzańca serwowanego w ozdobnych, świątecznych kubeczkach. Dzieci z pewnością ucieszą się na widok kramów z łakociami, wśród których z pewnością znajdą się najróżniejsze smaki żelek i produktó wykonane z pysznej, mlecznej czekolady (np. w kształcie narzędzi warsztatowych bądź aparatu fotograficznego).

Polskie specjały

Przy takiej obfitości smakołyków pochodzących z najróżniejszych zakątków naszego globu nie gorzej wypadać będą stosika serwujące tradycyjne polskie potrawy. W specjalnej zatoczce pod nazwą Smakowity Peron królować będą grillowane kiełbaski, pierogi, górski oscypek, pełen składników bigos czy imponującej wielkości pajda chleba z regionalnym smalcem i kiszonym ogórkiem. Goście skosztować będą mogli także aromatycznych, gęstych miodów pochodzących z terenów Śląska i Bieszczad.

Krasnal Prezentuś

Wrocławskie krasnale to niezwykle popularna miejska atrakcja. Obecnie na terenie Miasta Stu Mostów można znaleźć ich około 350 i stale dochodzą nowe. Na niewielkie rzeźby ochoczo „polują” turyści, pragnąć zrobić sobie zdjęcia z jak największą liczbą figurek. Okres świąteczny to wyjątkowy czas, kiedy na Rynku znaleźć można krasnala Prezentusia, który pojawia się tam jedynie przy okazji bożonarodzeniowego kiermaszu. To idealna okazja, aby zrobić mu zdjęcie, a przy okazji – dotknąć jego czapeczki, która podobno spełnia najskrytsze życzenia!

Przestrzeń dla najmłodszych gości, czyli labirynty Bajkowego Lasku

Przestrzeń kiermaszu przygotowywana jest z dbałością zarówno o dorosłych uczestników wydarzenia, jak i tych najmłodszych. Z tego powodu w 2018 roku po raz kolejny wzniesiony zostanie Bajkowy Lasek. To specjalnie wydzielona strefa, w której dzieci będą mogły podokazywać z rówieśnikami bądź skorzystać z jednej z licznych atrakcji. Znajdą tam między innymi nawiązującą do motywów popularnej bajki karuzelę „Rudolf i przyjaciele”, a także pieczołowicie wykonane instalacje multimedialne przedstawiające sceny z ulubionych dziecięcych baśni. Mowa tu między innymi o Czerwonym Kapturku, Królewnie Śnieżce czy długonosym Pinokio. Pomiędzy alejkami Bajkowego Lasku nietrudno wypatrzeć będzie inne postaci ze świata bajek, które być może nawet pozwolą na zrobienie pamiątkowego zdjęcia! Nie zabraknie także okazałych sani Świętego Mikołaja po brzegi wypełnionych prezentami oraz Domek Kominkowy, gdzie cała rodzina ogrzać się będzie mogła przy żywym ogniu, a dorośli z ochotą skosztują aromatycznego grzańca. Inne atrakcje dedykowane dzieciom to warsztaty z malowania bombek, które odbywać się będą w domku zlokalizowanym w pobliżu Pręgierza.

Program artystyczny

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

W 2018 roku Jarmark Bożonarodzeniowy nie obędzie się także bez wypełnionego po brzegi programu artystycznego. Przestrzenie Rynku wypełnią się świątecznymi paradami, do udziału w których zaproszeni są wszyscy goście kiermaszu. Już 1 grudnia przy ogromnej miejskiej choince wzniesiona zostanie scena, na której planowane są występy artystyczne dzieci, pełne nastrojowej magii koncerty i inne atrakcje organizowane z inicjatywy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. WCRS to organizacja skupiająca się na aktywizowaniu działań mieszkańców Wrocławia – bez względu na ich wiek. Spodziewać się można więc wyjątkowych występów, na które warto przyjść z rodziną bądź przyjaciółmi!

Kubki ze świątecznym grzańcem

Planujesz wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu? Nocuj w Hostelu Trzy Kolory! Poznaj naszą ofertę i zdecyduj się na najtańszą opcję z parkingiem w cenie!

Zastanawiasz się nad wizytą we Wrocławiu celem odwiedzenia Jarmarku Bożonarodzeniowego? Skorzystaj z oferty Hostelu Trzy Kolory! Nasz obiekt oferuje tanie noclegi zlokalizowane w odległości około dwóch kilometrów od Rynku, czyli miejsca, w którym organizowany jest kiermasz! W dodatku w cenie wynajmu pokoju gościom przysługuje miejsce na bezpłatnym parkingu znajdującym się tuż obok naszej kamienicy. To doskonała oferta dla wszystkich zmotoryzowanych turystów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak trudne jest znalezienie darmowego postoju w ścisłym centrum miasta. Na przełomie listopada i grudnia wyzwanie to dodatkowo wzrasta, w końcu Wrocław pełen jest wówczas samochodów należących do osób, które przyjechały zakosztować atmosfery bożonarodzeniowego kiermaszu.

Gdzie nas znajdziesz?

Kamienica, w której wnętrzu mieści się nasz obiekt, znajduje się przy ulicy Henryka Sienkiewicza 106 A. To miejsce, w które łatwo dotrzeć z z każdej części Wrocławia, znajduje się bowiem tuż przy jednym z największych węzłów komunikacyjnych miasta, czyli Ronda Reagana. W pobliżu znajdziemy także tłumnie odwiedzany przez miejscowych i turystów Pasaż Grunwaldzki czy też stanowiący centrum biznesu wieżowiec Grunwaldzki Center. Jak już wspomnieliśmy, budynek hostelu oddalony jest od Rynku o około dwa kilometry – oznacza to, że aby dotrzeć na Jarmark Bożonarodzeniowy pieszo, wystarczy zaledwie dwadzieścia minut. A jeśli ze względu na towarzystwo dzieci bądź niską temperaturę spacer nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem, warto skorzystać z komunikacji miejskiej. Wsiadając w jeden z licznych tramwajów bądź autobusów spieszących w stronę Rynku, już w kilka minut można znaleźć się pomiędzy zabudowaniami Starego Miasta i z radością zaczerpnąć magicznej atmosfery świątecznego targu.

Co oferujemy?

Pobyt w naszym hostelu to gwarancja udanego wypoczynku za atrakcyjną cenę. Oferujemy 26 komfortowych pokoi, które idealnie wpisują się w noclegową bazę dla turystów, rodzin z dziećmi, backpackersów, studentów czy też pracowników w delegacji. Nasze przestrzenie wyposażone są łóżka, szafy i lodówki, pozwalając gościom cieszyć się niezbędnym komfortem. Do ich dyspozycji pozostają także dwie kuchnie, w których przygotować można pożywny posiłek, oraz salon do wspólnego użytku dla wszystkich osób zameldowanych w hostelu. To właśnie tam nawiązać można najciekawsze znajomości wśród ludzi z całego świata, którzy również zarezerwowali czas wolny na to, aby cieszyć się niepowtarzalną atmosferą Jarmarku. Kto wie, może to właśnie oni staną się kompanami do wypadu na pyszne grzane wino?

Ceny

Cennik naszego obiektu jest tym bardziej korzystny, im dłuższy pobyt możemy zapewnić naszym gościom. O ile jedna noc w pokoju dwuosobowym kosztuje 55 złotych od osoby, o tyle za cztery noclegi w tej samej kwaterze płaci się jedynie 40 złotych za dobę. Paradoksalnie – im więcej, tym mniej! Goście wybierać mogą pomiędzy ofertami pobytu w 2-, 3-, 4- lub 5-osobowej kwaterze, przy czym korzystniejsze cenowo są opcje wieloosobowe. Dlatego na wyjazd do Wrocławia warto umówić się większą grupą znajomych – wówczas koszty pobytu ulegają znacznej redukcji, dzięki czemu większość budżetu przeznaczyć można na zimowe szaleństwa i atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego. Warto przypomnieć także o uwzględnionym w cenie pobytu miejscu parkingowym, które z pewnością docenią zmotoryzowani goście naszego obiektu.

A kiedy wszystkie świąteczne kramiki zostaną już odwiedzone i wciąż zostanie trochę czasu na zwiedzanie, warto przejść się na spacer w pobliże wrocławskiego Zoo. Obiekt czynny jest przez cały rok, we wszystkie niedziele i święta. Z tego powodu warto pokusić się o odwiedzenie go zimą, kiedy po jego terenie spaceruje znacznie mniej osób, co umożliwia komfortowe zwiedzanie. Przy Zoo uruchomione jest także niezwykle oceanarium Afrykarium, które szturmem wspięło się na szczyt listy najciekawszych wrocławskich atrakcji, których nie można pominąć w czasie wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Więcej informacji na temat tego interesującego miejsca znaleźć można w tym artykule.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze