| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

World Games 2017 we Wrocławiu – nietypowe dyscypliny i obiekty sportowe podczas 10 edycji Igrzysk Sportów Nieolimpijskich

World Games 2017 we Wrocławiu - dyscypliny i obiekty sportowe

World Games 2017 we Wrocławiu to niezwykłe wydarzenie sportowe o światowym zasięgu, dlatego nie mogło go zabraknąć na blogu Hostelu Trzy Kolory. Już niebawem stolica Dolnego Śląska zamieni się w arenę 10 edycji Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Będziemy mieli okazję podziwiać 30 różnych dyscyplin sportowych w około 20 obiektach sportowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Po raz kolejny Miasto Stu Mostów stanie się centrum międzykulturowego spotkania zawodników z całego świata. Poczujemy ducha sportowej rywalizacji i poznamy niecodzienne dyscypliny sportowe, których korzenie sięgają nawet czasów starożytnych! Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek, sprawdźcie, co dokładnie będzie się działo podczas World Games 2017 we Wrocławiu oraz jak zaplanować najbliższy czas, aby być tam, gdzie dzieje się najwięcej!

Spis treści:
Kilka słów o idei
Co dokładnie będzie się działo?
Ceremonia otwarcia
Przygotowania na przyjęcie kibiców
Obiekty sportowe
Jakie dyscypliny zostaną rozegrane?

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Hostel Trzy Kolory wyjaśnia, jaka idea przyświeca World Games 2017 we Wrocławiu

The World Games to Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, a zatem tych dyscyplin sportowych, które z różnych względów nie zostały zaliczone do grona sportów olimpijskich. Tradycja tego wydarzenia sięga 1981 roku. To właśnie wtedy w mieście Santa Clara, w słonecznej Kalifornii zrodził się pomysł wyróżnienia sportów, które mają bogatą tradycję i cieszą się popularnością w różnych zakątkach świata, a mimo to nie weszły w zakres oficjalnych dyscyplin olimpijskich. Organizatorem Igrzysk Sportów Nieolimpijskich jest International World Games Association (IWGA), a patronat nad nimi sprawuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Co dokładnie będzie się działo podczas World Games 2017?

World Games 2017 wystartuje na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu 20 lipca o godzinie 19:00. Udział w Igrzyskach weźmie aż 3500 zawodników z różnych stron świata. Będą oni rywalizować ze sobą w 30 różnych dyscyplinach sportowych, a areną ich zmagań będzie ponad 20 obiektów sportowych. Miasto Stu Mostów stanie się ponadto miejscem spotkania reprezentantów ponad 100 różnych krajów. Takie liczby naprawdę robią wrażenie i uświadamiają, że 10 edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich stanowi wydarzenie o ogromnym zasięgu. Warto tam być, aby zobaczyć wszystko na własne oczy! Już teraz zarezerwuj nocleg w jednym z wrocławskich hosteli!

Trofeum i podium

Pełna atrakcji ceremonia otwarcia

Ceremonię otwarcia The World Games 2017 uświetni aż 400 artystów! Jako pierwsza wystąpi orkiestra symfoniczna, która powita przybyłych gości niezwykłym koncertem. Muzyka na żywo wypełni Stadion Olimpijski, przygotowując nas na kilkudniowe, pełne sportowych emocji widowisko. Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć wiele występów indywidualnych i zespołowych – zarówno wokalnych, jak i tanecznych. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się:

  • Igor Hubert z zespołem LemOn – muzyk zajął pierwsze miejsce w trzeciej edycji popularnego talent show – Must Be The Music, a następnie rozwinął skrzydła na polskiej scenie muzycznej. Jego talent został wyróżniony podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Igor Hubert zaprezentował tam piosenkę zatytułowaną Wkręceni – Nie ufaj mi, która została nagrodzona statuetką Super Jedynki. On sam otrzymał wówczas miano Super Artysty. Jego muzyka to połączenie popu i rocka, z widocznymi folkowymi wpływami kultury łemkowskiej.
  • Kamil Bednarek – to kolejny artysta, który stał się rozpoznawalny po zajęciu drugiego miejsca w programie Mam Talent. Jego utwory kojarzone są przede wszystkim z muzyką reggae. Tworzone przez niego piosenki pojawiają się na szczytach list przebojów, a płyty osiągają status diamentowych i platynowych krążków.
  • Dawid Kwiatkowski – artysta, który wkroczył na polską scenę muzyczną w dość młodym wieku, szybko osiągając sukces. Jego twórczość została doceniona przez MTV ENA, która przyznała mu tytuł Najlepszego Polskiego Wykonawcy oraz Najlepszego Wykonawcy Europy Wschodniej. Muzyka Dawida Kwiatkowskiego jest także ceniona przez polską publiczność. Jego płyty osiągają bowiem status złotych krążków.
  • Steve Nash & Turntable Orchestra – ten projekt artystyczny łączy w sobie różne gatunki muzyczne, oczarowując niecodziennymi połączeniami dźwięków. Muzyka klasyczna została tutaj zestawiona ze sztuką turntablismu (scratchowania po płytach gramofonowych). Ponadto projekt czerpał także z muzyki jazzowej i elektroniki.

Jak Wrocław poradzi sobie z tysiącami kibiców, którzy przybędą na World Games 2017? Hostel Trzy Kolory zaprasza wszystkich poszukujących noclegu!

Na długo przed rozpoczęciem World Games 2017 Wrocław zaczął się przygotowywać na przyjęcie tysięcy kibiców, którzy wypełnią miejsca na trybunach około 20 obiektów sportowych. Miasto musi być przystosowane nie tylko pod kątem technicznym, lecz także mentalnym. Stolica Dolnego Śląska stanie się bowiem na jakiś czas kulturowym miszmaszem. Na szczęście rok w roli Europejskiej Stolicy Kultury, pokazał, że wrocławianie są niezwykle tolerancyjni. A jak mają się przygotowania techniczne? Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na to, aby wszystkie obiekty sportowe odpowiadały potrzebom osób niepełnosprawnych. W związku z tym przygotowano specjalne miejsca na trybunach przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zatroszczono się także o osoby niedowidzące i niewidome. Chcąc w pełni uczestniczyć w sportowych zmaganiach, będą oni mogli skorzystać z dostępnych we wszystkich obiektach audiodeskrypcji dostępnych w formie komunikatu radiowego. Wystarczy zabrać ze sobą niewielki odbiornik radiowy (np. radio lub telefon z systemem Android) oraz słuchawki! Przed każdym spotkaniem organizatorzy podadzą informację o częstotliwości audiodeskrypcji. Ponadto wszystkie osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać ze specjalnej zniżki. Z podobnej możliwości skorzystają opiekunowie osób niepełnosprawnych, które za wstęp na wszystkie wydarzenia związane z Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich zapłacą jedynie symboliczną złotówkę! Osoby niepełnosprawne nie muszą się także martwić o poruszanie się na lotnisku, we wrocławskich hostelach czy jazdę po mieście. Odpowiedni poziom komfortu zapewnia także komunikacja miejska.

Pusty stadion sportowy

Obiekty sportowe, które warto odwiedzić podczas Igrzysk. Wiele z nich znajduje się nieopodal Hostelu Trzy Kolory!

The World Games 2017 postawiły Wrocław przed wyzwaniem technicznego i logistycznego przygotowania aż 20 obiektów sportowych, które już w lipcu staną się areną zmagań sportowców z całego świata; niektóre z nich znajdują się nieopodal Hostelu Trzy Kolory. W większości udało się wykorzystać kompleksy już istniejące, poddając niektóre z nich nieznacznym modernizacjom. Wszystkie hale i boiska zostały jednak dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa mających tam przybyć kibiców, dziennikarzy i samych zawodników. Modernizacji poddano między innymi basen przy ulicy Wejherowskiej oraz Stadion Olimpijski. Zupełną nowością jest natomiast wybudowany w Parku Tysiąclecia tor wrotkarski, które przez kolejne lata będzie służył wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania czasu. Organizatorzy Igrzysk Sportów Nieolimpijskich od początku zwracali bowiem uwagę na to, aby podejmowane modernizacje i projekty służyły mieszkańcom miasta także po zakończeniu TWG 2017. Podjęto także wiele starań logistycznych mających na celu ułatwienie poruszania się pomiędzy poszczególnymi obiektami sportowymi. W związku z tym miasto zostało podzielone na trzy strefy: klaster zachodni, wschodni i centralny.

W zakres klastra zachodniego wejdą:

  • Stadion Wrocław – to tu odbędzie się ceremonia otwarcia;
  • Park Tysiąclecia – zawody wrotkarskie;
  • kompleks obiektów sportowych Orbita – Hala Orbita (muaythai, kickboxing i sumo) oraz Basen
  • Orbita (konkurencje ratownictwa wodnego, pływanie w płetwach, kajak polo);
  • stara Odra w pobliżu mostu Trzebnickiego – narty wodne oraz wakeboard.

W zakres klastra wschodniego wejdą:

  • Hala Stulecia – gimnastyka, taniec sportowy;
  • Wrocławskie Centrum Kongresowe – bilard;
  • Pergola – bule, łucznictwo, biegi na orientację;
  • Park Szczytnicki oraz Stadion Lekkoatletyczny – łucznictwo;
  • Stadion Olimpijski – żużel, futbol amerykański;
  • Hala Wielofunkcyjna Akademii Wychowania Fizycznego oraz Pola Marsowe – przeciąganie liny;
  • Kompleks P5 – ręczna piłka plażowa, zawody frisbee;
  • WKK Sport Center – unihokej, korfball;
  • kompleks GEM – sztuki walki;
  • Stadion Oławka – lacrosse, fistball.

W zakres klastra centralnego wejdą:

  • Narodowe Forum Muzyki – trójbój siłowy oraz wielka Ceremonia Zamknięcia;
  • Plac Nowy Targ – wspinaczka sportowa, bieg na orientację;
  • Sky Tower – turniej kręglarski;
  • klub sportowy Hasta La Vista – squash.

Hostel Trzy Kolory przedstawia wybrane dyscypliny, które zostaną rozegrane podczas World Games 2017 we Wrocławiu!

Kręgle/Bowling

Kręgle stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników gier drużynowych na całym świecie. Wiele osób rzuca kulą jedynie dla własnej przyjemności, inni tworzą oficjalne ligii i startują w zawodach, szczycąc się mistrzowskimi rzutami. I tak w różnego typu ligach startuje corocznie około dziesięciu milionów graczy, a zawody odbywają się nawet 40 razy w roku. Nie dziwi zatem fakt, że kręgle stały się jedną z dyscyplin World Games 2017. Celem klasycznej gry w kręgle jest strącenie kulą 10 kręgli ustawionych w trójkąt. Idealny rzut to taki, dzięki któremu strącone zostaną wszystkie kręgle jednocześnie. I właśnie do tego dążą zawodnicy stojący na parkiecie do gry, który ma 18 długości i 1 m szerokości. Tego typu rozrywka staje się także coraz bardziej popularna w Polsce, na pewno zatem znajdą się osoby, które będą chciały podejrzeć zawodowych graczy w akcji. W trakcie TWG odbędą się dwa typy zawodów bowlingowych:

  • rozgrywki indywidualne (10 pionowych kręgli),
  • rozgrywki par mieszanych (10 pionowych kręgli).

Zawodnicy spotkają się w kręgielni Skybowling znajdującej się w najwyższym wieżowcu w mieście – Sky Tower przy ulicy Powstańców Śląskich. Cenną informacją dla wszystkich miłośników kręgli jest to, że wstęp na zawody jest bezpłatny! Już teraz złóż rezerwację na miejsce w hostelu, aby móc obserwować zawody!

Dyscyplina sportowa - kręgle, czyli bowling

Łucznictwo

Jednym z bardziej klasycznych typów zawodów, które odbędą się podczas zawodów we Wrocławiu będzie łucznictwo – sport wymagający połączenia siły, precyzji i niesamowitej zręczności. Łucznicy zmierzą się ze sobą w trzech kategoriach:

  • łuk goły (łucznictwo polowe),
  • łuk bloczkowy (łucznictwo torowe),
  • łuk refleksyjny (łucznictwo polowe).

Profesjonalnych łuczników będziemy mieli okazję podziwiać w Parku Szczytnickim oraz na terenie Pergoli i Hali Stulecia.

Lacrosse

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Lacrosse to dyscyplina stanowiąca obecnie narodowy sport Kanady i uważana za pierwowzór hokeja. Jej twórcami byli natomiast Indianie. Mimo że na początku XX wieku Lacrosse został włączony w poczet sportów olimpijskich, nadal rozgrywany jest także podczas World Games 2017. Miejscem rozgrywek jest boisko pokryte trawą. Lacrosse jest bardzo dynamiczną dyscyplin, w której cel graczy stanowi umieszczenie piłki w bramce przeciwnika przy pomocy specjalnej rakiety w kształcie trójkąta. Zawodnicy przerzucają między sobą piłkę, wykonując przy tym bardzo widowiskowe i nagłe zwroty, podania i doskoki. Trudno nie dostrzec podobieństwa do równie energicznego hokeja. Z pewnością warto przyjrzeć się temu z bliska! A będzie to możliwe już niebawem w stolicy Dolnego Śląska, gdzie zaprezentują się damskie drużyny z Polski, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Korfball

Korfball to gra, której pomysłodawcą był holenderski nauczyciel wychowania fizycznego, który chciał stworzyć koedukacyjny projekt edukacyjny, co na początku XX wieku nie było jeszcze zbyt popularne. Plan udało się jednak zrealizować, a efekty jego rosnącej popularności będziemy mieli okazję obserwować już niebawem. Korfball pozostaje bowiem jedną z nielicznych dyscyplin sportowych rozgrywanych z udziałem kobiet i mężczyzn, W skład każdej drużyny wchodzi czterech mężczyzn i cztery kobiety. Ich celem jest wrzucenie piłki do zamontowanego na specjalnym słupie kosza drużyny przeciwnej. W Korfballu widać zatem wpływy koszykówki i piłki ręcznej. Gra jest szczególnie ceniona przez instruktorów fitness i trenerów personalnych, ponieważ aktywuje wiele grup mięśni, doskonale uzupełniając dzięki temu codzienne ćwiczenia. W 10 edycji Igrzysk Sortów Nieolimpijskich będziemy mieli okazję obserwować zmagania:

  • reprezentacji Polski, która jako gospodarz turnieju zadebiutuje na World Games 2017;
  • reprezentacji Chin – również zadebiutuje na TWG po awansie z Mistrzostw Świata w 2015 roku;
  • reprezentacji Holandii, która będzie zaciekle bronić tytułu;
  • reprezentacji Niemiec, która awansowała podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku;
  • reprezentacji Wielkiej Brytanii, która awansowała na Mistrzostwach Świata w 2015 roku;
  • reprezentacji Australii, która awansowała podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku;
  • reprezentacji Belgii, która awansowała podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku;
  • reprezentacji Tajwanu, która awansował podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku.

Wszystkie rozgrywki odbędą się w hali sportowej WKK Sport Center przy ulicy Czajczej.

Bieg na orientację

Historia biegu na orientację zaczęła się około 120 lat temu w Skandynawii. Zasady tej dyscypliny sportowej są dość proste. Celem zawodników jest jak najszybsze dotarcie do mety oraz odnalezienie wszystkich wyznaczonych wcześniej punktów kontrolnych. Pomocą służą im kompas i mapa. Bieg na orientację łączy w sobie zatem elementy sportowej rywalizacji i doskonałej przygody, wymagając od uczestników nie tylko szybkości, ale też zmysłu orientacji w terenie. Towarzysząca biegowi ekscytacja uwiodła wielu amatorów i sportowców, przyczyniając się do popularyzacji dyscypliny na całym świecie, w tym także w Polsce. Nasi rodacy mogą się poszczycić tytułami mistrzów świata i Europy w biegu na orientację. Trzymajmy kciuki, aby udało się i tym razem!

Ju-Jitsu

Ju-Jitsu to sztuka walki wywodząca się z Japonii i stanowiąca ważny element tamtejszej kultury i tradycji. Obserwując walczących ze sobą zawodników, możemy mieć wrażenie, że nie wkładają dużego wysiłku w wykonywane chwyty. Odzwierciedla to główną zasadę obowiązującą w Ju-Jitsu, która mówi o tym, aby poprzez minimalny wysiłek uzyskać maksymalną skuteczność. Zawodnicy starają się zatem zneutralizować energię ataku przeciwnika, stosując odpowiednie kombinacje chwytów, bloków i kontrataków. Podczas zawodów Ju-Jitsu odbywających się w ramach Igrzysk będziemy mogli przyjrzeć się walkom w trzech systemach technicznych:

  • Fighting,
  • Duo-system,
  • Ne-Waza.

Szanse na zwycięstwo w tej dyscyplinie mają również Polacy, którzy wywalczyli cztery medale podczas zeszłorocznej edycji Igrzysk Sporów Nieolimpijskich odbywających się w Cali, w Kolumbii. Nasi rodacy wygrali także klasyfikację medalową ubiegłorocznych mistrzostw świata, które rozgrywały się w hali Orbita we Wrocławiu. Zawody Ju-Jitsu odbędą się na terenie hotelu GEM przy ulicy Mianowskiego.

To tylko część niesamowitych dyscyplin sportowych, które dostarczą nam niezapomnianych wrażeń podczas World Games 2017. Sprawdźcie program i sami zdecydujcie o tym, co interesuje was najbardziej! Przy okazji warto również zarezerwować nieco czasu na inne atrakcje Wrocławia.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze