| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Majówka 2017 we Wrocławiu: Koncerty 3-Majówki, Gitarowy Rekord Guinnessa czy atrakcje na Wyspie Słodowej?

Majówka 2017 we Wrocławiu - koncerty 3-Majówki

Majówka 2017 we Wrocławiu to wydarzenie, którego nie można przegapić! Najlepiej już dziś zarezerwować nocleg w Hostelu Trzy Kolory! Zostań rekordzistą Guinnessa dołączając do tysięcy gitarzystów, którzy wypełnią wrocławski rynek, posłuchaj koncertów największych gwiazd rocka podczas Festiwalu 3-Majówka albo zrelaksuj się z rodziną podczas wydarzeń na Wyspie Słodowej. Przedstawiamy spis atrakcji, które wypełnią Miasto Stu Mostów podczas weekendu majowego 2017!

Spis treści:
Gitarowy Rekord Guinnessa – historia
Program imprezy, rozpiska godzinowa
Kilka słów o festiwalu
Kto zagra? Opis największych gwiazd
Atrakcje na Wyspie Słodowej

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Gitarowy Rekord Guinnessa, czyli Hostel Trzy Kolory opowiada o wrocławskiej majówce z Jimim Hendrixem

Już po raz piętnasty 1 maja na wrocławskim rynku odbędzie się próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Jest to impreza zrzeszająca fanów muzyki gitarowej z całego świata, którzy przybywają do Wrocławia, aby wspólnymi siłami spróbować pobić ostatni rekord i pozwolić miastu cieszyć się mianem stolicy gitary. Jeśli chcecie do nich dołączyć, najlepiej już dziś zarezerwujcie pokój w Hostelu Trzy Kolory, aby zapewnić sobie nocleg w centrum najciekawszych wydarzeń. W ubiegłym roku, kiedy miasto pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury, przyjezdnym i miejscowym udało się pobić dotychczasowy rekord. Na rynku wspólnie zagrało aż 7356 gitarzystów. Wykonany został tradycyjny utwór Jimiego Hendrixa pt. Hey Joe. Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa od 2016 roku stanowi część festiwalu 3-Majówka.

Pomysłodawcą imprezy i towarzyszącego jej festiwalu Thanks Jimi Festival jest Leszek Ciechoński – kompozytor, wokalista bluesowy i zapalony gitarzysta, który ochoczo dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas wykładów na warsztatach muzycznych. Jest uznanym autorem licznych kursów do nauki gry na gitarze. W 2003 roku zorganizował pierwszą edycję Thanks Jimi Festival, gdzie kierował Wielką Gitarową Orkiestrą i podjął próbę pobicia ówczesnego Rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie grających na gitarze ten sam utwór. Zgromadził 588 osób. Do rekordu ustanowionego w Chicago przez amerykańskiego producenta gitar Epiphone (1555 gitar) brakowało niemal tysiąca uczestników. Jak przyznał Ciechoński w jednym z wywiadów, próba bicia rekordu miała stanowić głównie zachętę dla mediów, bo najważniejsze było poczucie jedności i wspólne granie w hołdzie dla legendy gitary – Jimiego Hendrixa.

Leszek Ciechoński zorganizował kolejne edycje festiwalu Thanks Jimi, przy okazji jednocząc coraz więcej gitarzystów gotowych zostać rekordzistami Guinnessa. Udało się 1 maja 2006 roku w okolicach godziny 16:30, kiedy na wrocławskim rynku zagrało 1581 osób. Następne lata przyniosły próby pobicia własnego wyniku, co udało się kolejno w latach 2007, 2008, 2009, 2012, 2014 oraz, finalnie, w 2016, gdzie zagrało 7356 gitarzystów. W tym roku wystarczy jedna osoba więcej, gitara (akustyczna, klasyczna, elektryczna, basowa a nawet bandżo czy ukulele) oraz pięć podstawowych akordów – C/G/D/A/E, aby po raz kolejny udowodnić światu, że Wrocław jest sprawnie prosperującą Stolicą Gitary.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu – program imprezy, rozpiska godzinowa. Hostel Trzy Kolory zdradza, kto, gdzie i o której godzinie

Udział w biciu Gitarowego Rekordy Guinnessa jest bezpłatny i nie wymaga ukończonych 18 lat. Wystarczy zjawić się na wrocławskim rynku z gitarą. Rejestracja uczestników rusza 1 maja o godzinie 10:00. Przy zgłoszeniu do punktu rejestracyjnego otrzymuje się identyfikator uczestnika oraz specjalny pamiątkowy certyfikat. Od tej godziny na zawodników czekać będą koncerty zaproszonych gwiazd gitary, między innymi Jana Borysewicza, gwiazdy skrzypiec Michała Jelonka (start o 12:00), Pawła Domagały (występ od 12:30) czy amerykańskiego wokalisty LeBurna Maddoxa. Występy odbędą się na scenie Gitarowych Przebojów Wszech Czasów i potrwają aż do 15:45, kiedy nastąpi oficjalne zamknięcie rejestru uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa. Chwilę później rozpocznie się próba generalna wykonania utworu Hey Joe, tak, aby punktualnie o godzinie 16:00 przystąpić do oficjalnej próby pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Około godziny 16.15 ogłoszony zostanie ostateczny wynik a gitarzyści wspólnie zagrają coś na bis, kończąc imprezę na Rynku.

Do próby ustanowienia nowego rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar a także inne instrumenty strunowe, między innymi ukulele, bałałajki czy banjo. Dla osób posiadających gitary elektryczne wyznaczone zostanie miejsce, w którym możliwe będzie podpięcie się do prądu.  

Już godzinę później, o 17:00 przy ulicy Wystawowej 1 (Hala Stulecia) odbędzie się Koncert Gwiazd, stanowiący jednocześnie otwarcie występów artystycznych Wrocławskiej 3-Majówki. Pomiędzy rynkiem a Pergolą krążyć będą specjalnie wyznaczone autobusy i tramwaje. Każdy z uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa może zakupić bilety na koncerty (w tym Koncert Gwiazd) w promocyjnych cenach. Należy o tym pamiętać przy rejestracji.

Festiwal 3-Majówka we Wrocławiu, czyli weekend z koncertami największych gwiazd rocka. Już dziś zarezerwuj pokój w Hostelu Trzy Kolory!

Od 2016 roku z Gitarowym Rekordem Guinessa połączona jest tradycyjna impreza majówkowa we Wrocławiu, powszechnie znana jako 3-Majówka. To festiwal, który rozpoczyna sezon muzycznych imprez plenerowych w całej Polsce. Rokrocznie wypada w dniach 1-3 maja, pozwalając świętować narodowe święta w radosnej atmosferze. Festiwal skupia największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny rockowej, ale nie tylko! Na scenie spotkać można także wykonawców muzyki elektronicznej, hip-hopowej oraz artystów jazzowych, soulowych i multiinstrumentalistów. Zjawiają się także orkiestry a koncerty gwiazd pop przeplatają się z pełnymi energii występami kapel metalowych i punk-rockowych! Aby wziąć udział we wszystkich wydarzeniach, warto już dziś zarezerwować nocleg w Hostelu Trzy Kolory, który znajduje się nieopodal Hali Stulecia.

3-Majówka we Wrocławiu od 2016 roku odbywa się przy wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksie budynków Hali Stulecia, zapewniając uczestnikom dużo miejsca na urokliwej Pergoli, otoczenie przyrody oraz widok na jedną z największych fontann w Europie.

1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinessa odbędzie się Koncert Gwiazd, na którym zagrają specjalnie zaproszeni goście zza granicy. 2 i 3 dzień miesiąca obfitować będą natomiast w największych artystów rodzimej sceny rockowej (i nie tylko!).

Koncerty największych gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki

Kto zagra koncert na 3-Majówce? Hostel Trzy Kolory przedstawia rozpiskę największych gwiazd

The Cranberries

Słynna irlandzka formacja grająca szeroko pojętego rocka. Do zespołu należy między innymi wokalistka o charakterystycznym, melancholijnym głosie – Dolores O’Riordan. The Cranberries powstał w 1989 roku. Pierwsza oficjalna płyta zespołu wypuszczona została 4 lata później. Zawierała takie światowe hity jak utwory Dreams czy Linger, jednak wówczas nie wywołała ogromnego entuzjazmu. To trasy koncertowe przyniosły kapeli największą popularność – zdarzało się, że występ głównej gwiazdy wzbudzał mniejsze zainteresowanie niż supportujący koncert muzycy z The Cranberries. Drugi album studyjny zespołu pt. No Needs to Argue przyniósł formacji ich najbardziej rozpoznawalny utwór, stanowiący swego rodzaju wizytówkę zespołu – Zombie. Piosenka dotyczy konfliktów w Irlandii Północnej i bezpośrednio odnosi się do powstania wielkanocnego przeprowadzonego w 1916 roku. W roku 2004 zespół uległ czasowej dezaktywacji, umożliwiając muzykom poprowadzenie karier solowych. The Cranberries wrócił na scenę po roku 2009. Od tego czasu artyści aktywnie koncertują na całym świecie. Występ podczas wydarzeń we Wrocławiu będzie już czwartą wizytą zespołu w naszym kraju. To świetna okazja by zarezerwować nocleg w komfortowym pokoju!

Lacuna Coil

Włoski zespół wykonujący metalową muzykę gotycką, który zdobył uznanie fanów z całego świata. Ich przejmująca, nastrojowa muzyka wykorzystana została w wielu grach i filmach osadzonych w mrocznych realiach, jak Underworld czy Resident Evil. Najpopularniejszym albumem studyjnym formacji jest płyta z 2002 zatytułowana Comalies z hitem w postaci Heaven’s a Lie. Lacuna Coil szeroko kojarzona jest z charyzmatyczną wokalistką Cristiną Scabbią.

Enter Shikari

Zespół wywodzący się z Wielkiej Brytanii. Wykonuje muzykę będącą mieszanką rocka i hardcore’u, którą urozmaica elementami drum and bassu, dubstepu czy muzyki trance. Enter Shikari nazywani są pionierami nowego gatunku nazywanego electronicore. Wokalistą zespołu jest wszechstronnie operujący głosem Rou Reynolds. Na basie gra Chris Batten a za perkusję odpowiada Rob Rolfe. Muzycy założyli sobie również projekt stanowiący alter-ego zespołu: Shikari Sound System. Pod tą nazwą wydawane są remiksy utworów Enter Shikari przewidziane dla fanów muzyki klubowej.

Dog Eat Dog

Zespół z New Jersey, jedna z formacji, które po śmierci Kurta Cobaina i upadku muzyki grunge’owej zainicjowały rozwój gatunku rapcore na całym świecie. Dog Eat Dog mieszają konwencje metalu i hip-hopu, tworząc mocne i wyraziste brzmienia a ich przełomowy album All Boro Kins z 1994 roku do uznawany jest za dzieło kultowe. Teksty Amerykanów nie skupiają się na polityce czy problemach społecznych, stawiając raczej na dobrą zabawę i luźne podejście do życia.

The Toy Dolls

Legendarna formacja, której liderem jest Michael “Olga” Algar. Zespół pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie od 40 lat nieprzerwanie gra skocznego, radosnego punk-rocka. Artyści mają na koncie albumy uważane za jedne z najważniejszych płyt w historii muzyki punk-rockowej na świecie. Dyskografia zespołu – przy uwzględnieniu oficjalnych longplayów, albumów kompilacyjnych oraz materiałów koncertowych – obejmuje około 50 płyt! The Toy Dolls znani są z przewrotnych tekstów i zabawnych coverów. Ich “ofiarą” padli między innymi Ricky Martin, zespół Europe czy Elvis Presley.

KULT

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

Niezwykle popularny zespół rockowy, którego liderem jest wokalista i saksofonista, Kazik Staszewski. Poza inspiracjami płynącymi z rocka alternatywnego i psychodelicznego, artyści wykorzystują także brzmienia zaliczane do punku i jazzu. Dzięki dosadnym tekstom i śmiałym aluzjom politycznym zespół często wzbudza społeczne kontrowersje, zapewnia mu to jednak niesłabnącą popularność. Płyty Kultu na stałe wpisały się w tradycję polskiej muzyki rockowej a legendarne utwory w postaci 12 Groszy czy Baranka potrafi zaśpiewać niemal cały kraj. Zarezerwuj pobyt w hostelu i śpiewaj razem z Kazikiem!

Renata Przemyk

Uznana wokalistka solowa, która karierę rozpoczęła od przeglądów piosenki studenckiej. Nagrała ponad 10 płyt na których wykonuje utwory w najróżniejszej stylistyce muzycznej – spokojne, popowe ballady przeplatają się z utworami o punk-rockowym zacięciu. Współpracowała z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym przy powstawaniu muzyki do spektaklu pt. Balladyna. Uznana za jedną z najwybitniejszych artystek i artystów XX stulecia przez tygodniki “Wprost” i “Polityka”. Podczas koncertu 3-Majówkowego Renata Przemyk zaprezentuje utwory z wczesnego etapu jej kariery, kiedy występowała w zespole o nazwie Ya Hozna. Z tego okresu w życiu wokalistki pochodzi hit pt. Babę zesłał Bóg.

O.S.T.R

Ścisła czołówka polskiego rapu i najbardziej nagrodzony wykonawca hip-hopowy w kraju. Adam Ostrowski to także producent muzyczny oraz skrzypek. Pierwsze kroki w kierunku hip-hopu stawiał już w wieku 12 lat, zakładając formację   Jego płyty stanowią swoistą fuzję rapu z dźwiękami wywodzącymi się z jazzu i muzyki klasycznej. O.S.T.R wydał kilkanaście albumów, z których wiele pokryło się sprzedażowym złotem i platyną, zajmując stałe miejsce na listach najlepiej sprzedających się płyt w historii polskiego rapu. Jego teksty trafnie obrazują rzeczywistość a niektóre – jak kultowy utwór Mówiłaś mi – zyskały miano hymnu całego pokolenia. O.S.T.R często występuje w duetach. Jego album Haos nagrany wspólnie z raperem Hadesem sprzedany został w liczbie ponad 30 tysięcy egzemplarzy.

Piknik na świeżym powietrzu

Majówka z dziećmi i rodziną? Skorzystaj z oferty Hostelu Trzy Kolory i wybierz wypoczynek na Wyspie Słodowej we Wrocławiu!

Poza koncertami gwiazd rocka Wrocław ma do zaoferowania również aktywną majówkę na Wyspie Słodowej, podczas której otwarte zostanie siedem stref atrakcji. W okresie 1-3 maja od 13:00 do 22:00 Wyspa zamieni się w miejsce pełne najróżniejszych tematycznych sektorów. Będzie w czym wybierać, bo na uczestników czekają następujące aktywności:

Strefa Art

Jeśli lubisz taniec i masz ochotę na odrobinę ruchu, nie możesz przegapić warsztatów prowadzonych przez szkołę tańca Just Move, która pokaże, jak żyć z prawdziwą pasją i skąd czerpać energię do codziennych zmagań z rzeczywistością. W sektorze sztuki pojawi się także projektantka odzieży Sonia Tattam, która pracowała między innymi dla Lilly Allen i Kuby Wojewódzkiego. Opowie o kuluarach świata mody i zaprezentuje swoją kolekcję ciuchów z marki Mellody. Nie obędzie się również bez muzyki – na chętnych czeka nauka gry na bębnach poprowadzona przez grupę Foliba, która gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi dźwiękami rodem z Afryki Zachodniej.

Strefa Sportu

Sposób na aktywne spędzenie czasu podczas długiego weekendu z pewnością znajdzie się w strefie sportowej, gdzie gość specjalny w postaci Marty Tymoszewicz (Osobowość Roku 2011 według Polskiego Orła Biznesu) poprowadzi zajęcia fitness. Marta od 11 lat kieruje własnym studiem bodyART i chętnie podzieli się wskazówkami, jak dążyć do celu i nigdy się nie poddawać.

Strefa Rodzinna

Sektor dla rodzin z dziećmi to specjalnie przygotowane miejsce, w którym każdy znajdzie upragnioną dawkę relaksu i odpoczynku. Do dyspozycji odwiedzających będzie wydzielone pole do gry w badmintona, duża liczba hamaków i leżaków a także wypożyczalnia gier planszowych, które umilą wspólne spędzanie czasu wolnego.

Strefa Uśmiechu

To z pewnością najradośniejsze miejsce podczas długiego weekendu we Wrocławiu! Oddział specjalny uśmiechniętych animatorek zrobi wszystko, aby rozpogodzić i poprawić humor nawet najbardziej posępnym uczestnikom. Śmiech to zdrowie!

Strefa Zdrowia

Początek maja to świetny moment na zainteresowanie się stanem naszego zdrowia. W strefie zdrowia do dyspozycji uczestników znajdzie się między innymi Diana Szumilas, dietetyczka, która udzieli wszelkich informacji na temat zdrowej diety i odpowie na nawet najbardziej specjalistyczne pytania dotyczące żywienia. Pojawią się także fizjoterapeuci, których rady mogą okazać się bezcenne, jeśli borykamy się z bólem kręgosłupa.

Strefa Dobrego Serca

Majówka to idealny czas aby poza własnym samopoczuciem zadbać także o szczęście innych ludzi. W tym celu powstała Strefa Dobrego Serca, w której znajdziemy przedstawicieli fundacji “Mam Marzenie” oraz “Król i Smok”. Będzie można porozmawiać na temat warunków życia niepełnosprawnych w Polsce oraz wesprzeć fundacje własną darowizną.

Strefa Smakosza

Żadna porządna majówka nie może obejść się bez solidnego punktu gastronomicznego, dlatego na Wyspie Słodowej utworzony zostanie specjalny sektor Smakosza, w którym o ciepłe jedzenie i świeżo parzoną kawę zadbają przedstawiciele wrocławskich foodtrucków!

Wieczorami Wyspa Słodowa zamieni się w prawdziwe widowisko sceniczne. 1 maja odbędą się koncerty lokalnych zespołów, które zaprezentują najróżniejsze gatunki muzyczne, udowadniając, że dobrej muzyki nie trzeba daleko szukać. Dzień później zaplanowane jest kino plenerowe – organizatorzy zapraszają z dziećmi i partnerami, by wspólnie oglądać filmy pod wieczornym niebem. Nie zabraknie również pokazów tanecznych, które ucieszą oczy publiczności. Wieczorem 3 maja scena plenerowa zamieni się w stand-upowe pole bitwy, kiedy publiczności zaprezentują się komicy z całej Polski. Odwiedzając stolicę Dolnego Śląska w tym naszpikowanym atrakcjami czasie, warto przy okazji poznać wiele ciekawych miejsc, którymi miasto przyciąga codziennie turystów z całego kraju i świata.

Organizatorem atrakcji na Wyspie jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszenie Sportowa Polska. Przekonaj się, że długi weekend w mieście wcale nie musi być nudny!

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze