| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

SIERPIEŃ WE WROCŁAWIU PEŁEN WRAŻEŃ

Wrocław, malownicze serce Dolnego Śląska, przygotowuje się do ekscytującego miesiąca pełnego różnorodnych wydarzeń, które obiecują dostarczyć mieszkańcom i gościom niezapomnianych wrażeń. Sierpień w tym urokliwym mieście zapowiada się niezwykle obiecująco, kierując spojrzenia na różnorodne eventy artystyczne, rozrywkowe i edukacyjne.

Jesteś mieszkańcem Wrocławia, a może wybierasz się tutaj na kilkudniowy wyjazd i chcesz urozmaicić go o dodatkową atrakcję? W naszym artykule przyjrzymy się bliżej wybranym wydarzeniom we Wrocławiu oraz w okolicach, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

W przypadku planowania wyjazdu do Wrocławia warto również wcześniej pomyśleć o noclegu, w naszej ofercie mamy pokoje oraz apartamenty w świetnej lokalizacji.

 

ATRAKCJE DLA DZIECI:

W sierpniu możemy znaleźć mnóstwo form spędzania wolnego czasu dla najmłodszych. We Wrocławiu organizowane będą najróżniejsze zajęcia sportowe, artystyczne, rozrywkowe, edukacyjne, itd. Poniżej nasza propozycja wydarzeń dla dzieci na ich ostatni miesiąc wakacji.

– W każdą sobotę o godzinie 10:00 odbywać się będzie ,,Sensoplastyka rozwojowe zajęcia dla dzieci”. Będą to zajęcia dla najmłodszych, od 1 do 6 roku życia. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, w których dziecko uczestniczy razem ze swoim rodzicem.

– Co niedzielę w Mieszczańska Beach Bar organizowane będą Darmowe Animacje dla Dzieci. Na tym wydarzeniu spodziewać się możemy zabaw sportowych, konkursów, warsztatów artystycznych oraz innych najróżniejszych zabaw organizowanych przez animatorów. Jest to idealne wydarzenie dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas aktywnie.

– 19 Sierpnia o godzinie 10:00 w Ibis Styles Wrocław Centrum odbędzie się koncert ,,Bajki Baletowe – Kopciuszek”. Jest to świetna forma spędzenia wolnego czasu zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych. Na scenie będziemy mogli usłyszeć fortepianową muzykę na żywo wraz z występem baletnicy i opowieścią o Kopciuszku.

– Dla trochę starszych proponujemy warsztaty hip-hopowe ,,Chodź porapujemy na Nadodrzu!” Są to bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które odbywają się w każdy wtorek o 16:00 w Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w pisaniu tekstów, rapowaniu oraz emisji głosu.

– We Wrocławiu odbywa się wiele półkolonie, jedną z nich jest ,,Aquawakacje 2023” organizowane przez wrocławski Aquapark. Jest to idealna propozycja zarówno dla dzieci uwielbiających wodę oraz dla tych, które jeszcze nie potrafią pływać. Nasze pociechy możemy zapisać zarówno na jednodniowy jak i pięciodniowy turnus.

– Kolejną propozycją jest cykl spotkań ,,Wakacje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Oddziałach”. Do końca sierpnia dzieci będą mogły uczestniczyć w najróżniejszych tematycznych wystawach organizowanych przez Muzeum Narodowe.

DLA CZWORONOGÓW:

Przygotowaliśmy również propozycje dla naszych czworonogich przyjaciół.

– Co sobotę o 11:30 organizowane są warsztaty dla psów ,,Autokontrola w terenie”. Jest to idealne wydarzenie jeśli chcemy podszkolić swojego psa między innymi z zakresu autokontroli, posłuszeństwa oraz podążania za przewodnikiem. Na warsztatach uczestniczy od 2 do 5 psów.

– Jeśli chcemy trochę rozpieścić naszego czworonoga to idealną opcją jest ,,Weekend z psem w Black Point Cafe”, co tydzień w menu kawiarni pojawia się specjalna oferta – psi lunch.

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

 

GALERIE SZTUKI / MUZEA:

Szeroką ofertę przygotowały również wrocławskie muzea oraz galerie sztuki. Sierpień będzie pełen wystaw najróżniejszych artystów oraz wystaw tematycznych, na pewno każdemu uda się znaleźć coś co trafi w jego zainteresowania.

– Pierwszą propozycją jest wystawa ,,Wrocław 1948. Stolica Polski”. Ekspozycję będziemy mogli oglądać do końca sierpnia przy Iglicy przed Halą Stulecia. Wystawa dotyczy pierwszych lat powojennego Wrocławia. Jest to świetna opcja dla osób interesujących się historią oraz dla tych, których chcą poznać dzieje tego pięknego miasta.

– W galerii SIC! BWA Wrocław będziemy mieli okazję podziwiać wystawę ,,Ze środka” międzynarodowej artystki Anny Mlasowsky. Głównym bohaterem wystawy będzie szkło, ciekawym elementem będzie również wyciemniony pokój, w którym będziemy mogli obejrzeć projekcję video.

– Ciekawą wystawę przygotowało również Muzeum Architektury we Wrocławiu – ,,Wczasy. Krajobrazy wypoczynku”. Będziemy mieli możliwość podziwiania architektury ośrodków wypoczynkowych, górskich schronisk i sanatoriów , wszystkie przykłady łączy bliskość z naturą.

 

DLA TYCH, KTÓRZY PRAGNĄ TWORZYĆ SZTUKĘ:

Mamy również propozycje, dla osób które nie tylko chcą podziwiać sztukę, ale również tworzyć własną. W sierpniu będziemy mieli okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych wykorzystujących najróżniejsze techniki.

– 11 oraz 25 sierpnia w Pracowni Sztukatorskiej Rafał Kołb odbędą się ,,warsztaty sztukatorskie – gipsowe odlewy”. Uczestnicy najpierw dowiedzą się o tajnikach tak rzadko spotykanego zawodu, a następnie stworzą coś własnoręcznie.

– W tej samej pracowni 12 i 26 sierpnia będą miały miejsce ,,warsztaty kreatywne – roślinny obraz”. Na zajęciach będzie można stworzyć piękna dzieła przy użyciu żywych roślin.

– Mamy również propozycję dla osób chcących spróbować malarstwa, w Marina beach bar odbędzie się wydarzenie ,,Malowanie, Spritz i plaża”. Uczestnicy będą mieli możliwość malowanie pod okiem artystki, w cenę wchodzi również cały sprzęt malarski, ale również open bar i drobna przekąska. Wydarzenie odbędzie się 15 i 29 sierpnia, jest to świetna opcja na spędzanie sobotniego wieczoru na brzegu Odry.

 

ZWIEDZANIE WROCŁAWIA:

Przygotowaliśmy również listę propozycji zarówno dla osób mieszkających we Wrocławiu i chcących go poznać bliżej jak i dla przyjezdnych, którzy nie chcą zwiedzać tego pięknego miasta na własną rękę. Jeśli planujecie wyjazd do stolicy Dolnego Śląska to koniecznie pamiętajcie o uwzględnieniu noclegu, w naszym hostelu znajdziecie pokoje w świetnej cenie zlokalizowane niedaleko rynku.

– Pierwszą opcją są ,,wycieczki rodzinne TUITAM”, są to zorganizowane tematyczne spacery z przewodnikiem. Jest propozycja idealna dla rodzin z dziećmi, pozwalająca zagłębić się w tajemnice Wrocławia.

– 19 i 26 sierpnia odbędą się bezpłatne spacery z przewodnikiem organizowane przez Fundację Dom Pokoju. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zwiedzić podwórka oraz zaułki wrocławskich osiedli.

– Dla fanów kinematografii proponujemy wycieczki filmowe po Wrocławiu ,,Kamera. Akcja. Przygoda. Wrocław!”. Wycieczki są bezpłatne i odbędą się 18,27 oraz 31 sierpnia.

 

NA SPOKOJNIE:

Osoby, które wolą odetchnąć i spędzić czas na spokojnie w gronie znajomych również znajdą coś dla siebie.

– Dla miłośników kina co niedzielę o godzinie 21:00 w Nocnym Targu Tęcza odbywa się plenerowy seans filmu, jest to świetna opcja na miłe spędzenie letniego wieczoru.

– Natomiast dla fanów gier planszowych proponujemy wieczór gier odbywający się co czwartek o 18:00 w Strefie Kultury Studenckiej na Politechnice wrocławskiej.

NA SPORTOWO:

Przygotowaliśmy również listę propozycji dla osób, które cenią aktywny tryb życia. W sierpniu nadarzy się wiele okazji do spędzenia wolnego czasu właśnie w taki sposób.

– Dla tych, którzy chcą zażyć trochę adrenaliny i lubią sporty wodne proponujemy spływ kajakowy rzeką Widawą z KayakTours. Odbędą się one 20 i 27 sierpnia, planowana trasa to Wrocław-Sołtysowice – Las Rędziński.

– Kolejną propozycją dla osób preferujących sporty na świeżym powietrzu jest ,,Joga na Polanie”. Jest to cykl bezpłatnych zajęć, które odbywają się co niedzielę o 17:00 na karłowickiej polanie.

– Zajęcia z jogi odbywają się również co środę o godzinie 19:00 w HotSpot Beach Bar. Warto wspomnieć, że wstęp jest bezpłatny, a dodatkowo każdy uczestnik otrzyma napój w graticie.

 

NOCLEG WE WROCŁAWIU:

Podczas planowania wyjazdu do Wrocławia warto wcześniej pomyśleć o zarezerwowaniu noclegu. W miesiącach wakacyjnych większość pokoi jest zajmowana z dużym wyprzedzeniem. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, posiadamy tanie pokoje oraz apartamenty zlokalizowane w centrum miasta.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze