| Sienkiewicza 106A, 50-348 Wrocław | 71 382 80 06 | rezerwacje[małpa]hosteltrzykolory.pl

Pokoje od 30 zł w Hostelu Trzy Kolory w centrum Wrocławia

Pokoje już od 30 zł! ZAREZERWUJ

ZAREZERWUJ

Jak spędzić jesień we Wrocławiu

Złota polska jesień trwa w najlepsze, dlatego podczas pobytu we Wrocławiu, oprócz największych atrakcji jakimi są ZOO, Aquapark czy Hydropolis warto również do listy zwiedzanych obiektów dodać, któryś z wrocławskich parków.

We Wrocławiu znajduje się ponad 40 parków na powierzchni ponad 500 ha, dlatego nie mamy wątpliwości, że każdy znajdzie taki, który będzie dla niego idealny.

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ


Przygotowaliśmy dla was listę tych najpiękniejszych parków, znajdujących się w niedużej odległości od centrum miasta.

PARK SZCZYTNICKI

Niewątpliwie najpopularniejszy park w mieście. Tak dużą atrakcyjność zapewnia mu głównie lokalizacja. Położony w samym centrum miasta, a także sąsiadujący z Halą Stulecia, w swoim obszarze zawiera również Ogród Japoński, oba te miejsca same w sobie są obowiązkowym punktem podczas pobytu we Wrocławiu.

Park Szczytnicki jest najstarszym parkiem w mieście i pochodzi już z XVIII w. gwarantuje to nieopisaną różnorodność i dojrzałość tamtejszej roślinności.

PARK WSCHODNI

W opozycji do Parku Szczytnickiego Park Wschodni jest jednym z młodszych parków w mieście, powstał w latach 20. XX  w.  Położony w sąsiedztwie rzek obfituje w roślinność lubiącą sąsiedztwo podmokłych terenów.
Docelowo park powstał jako miejsce promowania aktywności na świeżym powietrzu, dlatego też jego pierwotna nazwa brzmiała Park Sportowy Wschód.
Park idealnie nadaje się do pieszych wędrówek, biegania czy wycieczek rowerowych. Jednocześnie spędzając czas z rodziną można odwiedzić plac zabaw, przygotowany z myślą o najmłodszych.

PARK POŁUDNIOWY

Park ten charakteryzuje przede wszystkim jego konstrukcja, gdyż nie jest on parkiem leśnym, a terenem stworzonym od podstaw. Największą atrakcją jest drewniana altana, która w 2022 roku została odbudowana po pożarze zgodnie z jej pierwotną postacią. Altana znajdująca się na wzgórzu oprócz miejsca schronienia pełni również funkcję punktu widokowego na park.
Drugim najpopularniejszym miejsce parku jest taras widokowy nad parkowym stawem.

PARK TYSIĄCLECIA

Park ten, mimo iż nie znajduje się w centrum miasta i nie może poszczycić się długą historią, w ostatnim czasie stał się bardzo atrakcyjnym miejscem nie tylko dla turystów ale także dla mieszkańców Wrocławia. Sąsiedztwo lasu, otwarta siłownia, ścieżki biegowo spacerowe oraz nowoczesny plac zabaw to największe atrakcje tego miejsca.
W tym miejscu warto wspomnieć o plac zabaw nazwanym „Średniowieczny Wrocław”. Miejsce to niewątpliwie jest nie lada gratką dla małych miłośników zabaw. Całość wykonana jest na podwyższeniu, jest tam wiele miejsc do wspinania a także duża zjeżdżalnia.

PARK GRABISZYŃSKI

W zestawieniu najpiękniejszych parków nie może zabraknąć również tego parku, który jest wymarzonym miejscem dla biegaczy i spacerowiczów. W obrębie parku znajduje się również Górka Skarbowców, miejsce, które szczególnie upodobali sobie biegacze i rowerzyści, pozwalając im otrzymać namiastkę górskich sportów w centrum miasta.

PROMENADA STAROMIEJSKA

Myśląc o parkach myślimy o spokoju i kontakcie z naturą, jednak Promenada Staromiejska ciągnąca się wzdłuż fosy miejskiej to ruchliwe miejsce w samym centrum miasta nieopodal Rynku, charakteryzujące się bogactwem zieleni i roślinności.
W tym miejscu warto wspomnieć o Ogrodzie Staromiejskim, który słynie z charakterystycznej karuzeli dla najmłodszych.

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia już od 30 zł

Zostań dłużej - płać mniej!ZAREZERWUJ

NOCLEG WE WROCŁAWIU

Planując pobyt we Wrocławiu oprócz zarezerwowania biletów do wszystkich atrakcji trzeba pamiętać o zarezerwowaniu noclegu. Jeśli szukacie noclegu w centrum miasta w najniższych cenach to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tanich noclegów. Gwarantujemy, że nasz hostel jest idealną bazą wypadową w każdym kierunku miasta.

Komentarze

Ostatnie komentarze

komentarze